14. Niedziela Zwykła – 3.07.2022             

1. Dziś przypada pierwsza lipcowa niedziela. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. Tam na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Zatem pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

2. Przypominamy, że w okresie wakacji (lipiec i sierpień) nie będzie Mszy św. niedzielnej o godz. 15:00.

3. Dzisiaj o godz. 18:30 Msza św. w intencji Matek i Ojców Żywego Różańca i Rycerstwa Niepokalanej, a po Eucharystii comiesięczne spotkanie.

4. Od poniedziałku, 4 lipca rozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Fatimskiej, którą odmawiać będziemy w dni powszednie po różańcu o godz. 12:00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:30.

5. Od czwartku, 7 lipca rozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Szkaplerznej, którą odmawiać będziemy w dni powszednie po różańcu o godz. 15:00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00.

6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

We wtorek – wspomnienie św. Marii Goretti, dziewicy i męczennicy

O godz. 18:30 Msza św. w intencjach Apostolstwa Dobrej Śmierci

W środę – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy

O godz. 18:30 Msza św. w intencji próśb i podziękowań przez wstawiennictwo Św. Józefa osób modlących się w kaplicy Wieczystej Adoracji

W czwartek I czwartek miesiąca. O godz. 18:30 Msza św. o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie z nabożeństwem o święte i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

W piątek – wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana

7. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na potrzeby naszego Sanktuarium.

8. Zapraszamy do pielgrzymowania na Jasną Górę. Pielgrzymi wyruszą 21 lipca po Mszy św. o godz. 6:00 z bydgoskiej katedry. Szczegóły na plakacie oraz na stronie internetowej pielgrzymka.bydgoszcz.pl.

9. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy, prowadzi studia magisterskie oraz podyplomowe, nadające kwalifikacje do nauczania religii. Zapraszamy na: Magisterskie Zaoczne Studia Teologiczne – specjalność katechetyka, 2-letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne oraz Roczne Podyplomowe Studia Katechezy Przedszkolnej. Rekrutacja do 14 września, rozmowy rekrutacyjne 16 września. Bliższe informacje zamieszczono na plakacie oraz na stronie internetowej bydgoskateologia.pl.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in.:

– „Żeby trafnie odczytywać potrzeby czasu, trzeba przestać mówić” – rozmowę z ks. prof. Zbigniewem Formella,

– o codzienności osób z niepełnosprawnością intelektualną,

– oraz przepis na udane wakacje.

11. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli z naszej wspólnoty parafialnej:

Henryk Bytner

Janina Kendziora, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.   

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

                                                                                                                                                             

15. Niedziela Zwykła – 10.07.2022

1. Trwa czas wakacji i urlopów. Dzieciom, młodzieży, Parafianom i wszystkim Gościom przebywającym w naszej wspólnocie życzymy dobrej pogody, pokoju serca, odpoczynku i błogosławieństwa Bożego. Niech w tym wakacyjnym czasie nie będzie niedzieli bez Mszy św. i dnia bez modlitwy.

2. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu w niedziele nie ma Mszy św. o godz. 15:00.

3. Trwają nowenny: do Matki Bożej Fatimskiej (dziś po Mszy św. o godz. 9:30 oraz jutro i we wtorek po różańcu o godz. 12:00) oraz do Matki Bożej Szkaplerznej (dziś po Mszy św. o godz. 8:00 oraz od poniedziałku do piątku po różańcu o godz. 15:00).

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

W poniedziałek – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy

We wtorek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika

W środę – wspomnienie św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta i Dzień Fatimski

Program Dnia Fatimskiego:

 • Godz. 6:30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
 • Godz. 7:00 Msza św. i różaniec tajemnice radosne
 • Godz. 12:00 Różaniec tajemnice światła
 • Godz. 14:30 Droga Krzyżowa
 • Godz. 15:00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego
 • Godz. 17:00 Msza św.
 • Godz. 18:00 Różaniec tajemnice bolesne
 • Godz. 18:30 Msza św. wg formularza z NMP z Fatimy i rozpoczęcie Adoracji indywidualnej Najświętszego Sakramentu
 • Godz. 20:00 Nabożeństwo maryjne (różaniec tajemnice chwalebne) zakończone procesją światła i Apelem Maryjnym. Na procesję wokół kościoła przynosimy świece. Wszystkich Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy do wspólnej modlitwy i pokuty.   

W piątek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła

W sobotę – wspomnienie NMP z Góry Karmel

 • O godz. 9:30 rozpoczną się uroczystości z okazji 28. rocznicy Legionu Maryi w naszej parafii, na które zapraszamy wszystkich legionistów. O godz. 10:00 Msza św. w czasie której odbędzie się Nabożeństwo dla Bractwa Szkaplerznego z nałożeniem szkaplerzy nowym Członkom. Zapraszamy serdeczniej na wspólną modlitwę przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela.
 • O godz. 18:30 w sobotę Msza św. w intencji Ojczyzny, Kościoła, Radia Maryja i Telewizji Trwam. Po Eucharystii nabożeństwo ku czci św. Marii Goretti o przebaczeniu.

5. W czasie wakacyjno-urlopowym warto więcej czasu poświęcić na lekturę duchową. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz książek o tematyce religijnej.