1. Dzisiaj przypada druga niedziela miesiąca, dlatego składka przeznaczona jest na potrzeby naszego Sanktuarium. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

2. Trwa nowenna do Matki Bożej Fatimskiej, którą odmawiać będziemy dzisiaj i jutro po Mszy św. o godz. 9:30, a od wtorku do czwartku po różańcu o godz. 12:00.

3. Dzisiaj o godz. 18:30 Msza w wigilię Wniebowzięcia NMP.

4. Jutro, 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP (święto Matki Bożej Zielnej). Msze Św. w naszym Sanktuarium o godz. 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30 i 18:30. O godz. 6:00 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Obrzęd błogosławieństwa ziół, kwiatów, warzyw, pierwocin zbóż na zakończenie każdej Mszy św. W ten sposób będziemy dziękowali Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi.

5. Jutro przypada również 102. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej Ojczyzny i całej Europy. Za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszej Ojczyzny i naszego narodu. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego.

6. We wtorek – O godz. 18:30 zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny, Kościoła, Radia Maryja i Telewizji Trwam. Po Eucharystii nabożeństwo ku czci św. Marii Goretti o przebaczeniu.

7. W środę – wspomnienie św. Jacka, kapłana

8. W piątek (19 sierpnia) Dzień Fatimski. Program dnia:

  • Godz. 6:30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
  • Godz. 7:00 Msza św. i różaniec tajemnice chwalebne
  • Godz. 12:00 Różaniec tajemnice radosne
  • Godz. 14:30 Droga Krzyżowa
  • Godz. 15:00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego
  • Godz. 17:00 Msza św.
  • Godz. 18:00 Różaniec tajemnice światła
  • Godz. 18:30 Msza św. wg formularza z NMP z Fatimy i rozpoczęcie indywidualnej Adoracji Najświętszego Sakramentu
  • Godz. 20:00 Nabożeństwo maryjne (różaniec tajemnice bolesne) zakończone procesją światła i Apelem Maryjnym. Na procesję wokół kościoła przynosimy świece. Wszystkich Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy do wspólnej modlitwy i pokuty.   

9. W sobotę – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

10. Organizujemy pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 9 i 10 września (piątek-sobota). Na Jasnej Górze przed Tronem Czarnej Madonny oddamy cześć Matce Bożej i powierzymy Jej swoje radości, troski i problemy. Koszt 250 zł. Zapisy w Biurze Parafialnym i w Zakrystii. Bardzo serdecznie wszystkich Parafian zapraszamy.

11. Bractwo Oblatów Św. Brygidy Domu Bydgoskiego organizuje w sobotę 3 września XXXIII pieszą pielgrzymkę z Sanktuarium Matki Boskiej Pięknej Miłości (Katedra Bydgoska) do Sanktuarium Matki Boskiej Byszewskiej. Pielgrzymka poprzedzona będzie Mszą św. w Katedrze o godz. 8:00. Pragniemy zaprosić na około 35-cio kilometrową trasę, zwłaszcza tych wszystkich, którzy z różnych względów nie mogą podjąć trudu pielgrzymowania na Jasną Górę, aby podziękować Matce Bożej za otrzymane łaski i prosić o dalszą pomoc, opiekę i obronę. Planowane przyjście do Byszewa około godz. 17:30. Powrót pielgrzymów, wyżywienie i napoje we własnym zakresie.

12. Od 19 sierpnia w kinach będzie wyświetlany film fabularny „Notre-Dame płonie”. To wstrząsająca i prawdziwa historia walki o ocalenie jednego z najbardziej znanych i najświętszych kościołów Europy i bezcennych relikwii chrześcijaństwa.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in.:

– „Wniebowzięcie, czyli dom bez kredytu” – o uroczystości, która jest hymnem na cześć ciała ludzkiego,

– „Syn Boży, Syn Człowieczy” – rozmowa Moniki Białkowskiej z ks. prof. Henrykiem Seweryniakiem,

– „Odmrożone pielgrzymki” – o ponownym pieszym pielgrzymowaniu na Jasną Górę po pandemijnej przerwie.

14. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczył z naszej wspólnoty parafialnej:

Rajmund Grabowski, którego ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…