1. Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku przeżywany jest pod hasłem “Solidarni z Ukrainą”. W związku z tym przed kościołem dzisiaj zbierane są ofiary do puszek na rzecz Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Przypada dziś także druga niedziela miesiąca, dlatego składka przeznaczona jest na potrzeby naszego Sanktuarium. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

2. W dzisiejszą niedzielę przypada I rocznica Ingresu Ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka do Bydgoskiej Katedry. Z tej okazji pamiętajmy o modlitwie w intencji naszego Biskupa prosząc o potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo w prowadzeniu naszej Diecezji do Boga.

3. W naszym kościele przez cały listopad codziennie podczas modlitwy różańcowej o godz. 17:45 polecamy naszych bliskich zmarłych. Wymienianki jednorazowe za zmarłych można składać w zakrystii. Natomiast w biurze parafialnym przyjmujemy wymienianki roczne za naszych zmarłych, których polecać będziemy w modlitwie różańcowej w każdy wtorek przez okres całego roku.

4. W tym tygodniu:

W poniedziałek – wspomnienie bł. Marii Luizy Merkert, dziewicy

W środę – o godz. 18:30 Msza św. w intencji Ojczyzny, Kościoła, Radia Maryja i Telewizji Trwam, a po Eucharystii nabożeństwo ku czci św. Marii Goretti o przebaczeniu

W czwartek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy

W piątek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

W sobotę – wspomnienie bł. Salomei, dziewicy

5. Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 20 listopada to Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem. Po Mszy św. o godz. 12:30 podziękujemy za wszelkie łaski, jakich Pan Bóg udzielił Kościołowi i każdemu z nas – odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Jezusowi Chrystusowi Królowi. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

6. Odbiór zamówionych alb dla dzieci pierwszokomunijnych w środę, 16 listopada od godz. 18:00 w salce parafialnej Św. O. Pio. Będzie jeszcze możliwość pomiarów i domówienia.

7. W sobotę na godz. 11:00 do salki parafialnej zapraszamy dzieci, które chciałyby przygotować dla swojej rodziny wieniec adwentowy.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze tygodnika „Przewodnik Katolicki” z dodatkiem naszej Diecezji przeczytamy m.in. artykuły:

– O nowym programie duszpasterskim Wierzę w Kościół Chrystusowy,

– O Światowym Dniu Ubogich, który dzisiaj obchodzimy,

– O Przesłaniu Zmartwychwstałego w rozmowie Moniki Białkowskiej z ks. prof. Henrykiem Seweryniakiem.

9. Gościmy dzisiaj w naszej parafii przedstawiciela zakonu paulistów, który zaproponuje nam Ewangelie na każdy dzień 2023 r. Można je będzie nabyć po każdej Mszy Świętej. Prosimy teraz  przedstawiciela zakonu o skierowanie do nas kilku słów.

10. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczył z naszej wspólnoty parafialnej:

Grzegorz KROCZEK, którego ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…