Króluj nam Chryste!

1. Za złożone w zeszłym tygodniu ofiary na tacę na potrzebę naszego Sanktuarium oraz do puszek w ramach pomocy Kościołowi w Potrzebie składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. Dzisiaj – w ostatnią niedzielę roku kościelnego przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W łączności z Mszą św. o godz. 12:30 podziękujemy za wszelkie łaski, jakich Pan Bóg udzielił Kościołowi i każdemu z nas – odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa, Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Jezusowi Chrystusowi Królowi oraz odnowimy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. W tym tygodniu:

W poniedziałek – wspomnienie Ofiarowania NMP

We wtorek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy – patronki muzyki kościelnej

W środę – o godz. 18:30 Msza św. w intencjach czcicieli św. O. Pio, a po Eucharystii nabożeństwo ku czci Świętego stygmatyka

W czwartek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy

W piątek – wspomnienie bł. Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewicy (Franciszka Siedliska)

4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. W czasie Adwentu zapraszamy od poniedziałku do soboty na Roraty o godz. 6:45.

5. Spotkanie dla dzieci i rodziców dzieci pierwszokomunijnych w kościele w sobotę 26 listopada o godz. 11:00. Po spotkaniu zapraszamy dzieci, które pragną wykonać własnoręcznie wieniec adwentowy. Przygotowane wieńce przynosimy 27 listopada w niedzielę na Mszę Św. o godz. 11:00 w czasie której zostaną pobłogosławione.

6. Zmarłych, których imiona wypisaliśmy na kartkach wypominkowych, polecamy Bogu codziennie w modlitwie różańcowej o godz. 17:45. Można jeszcze przynosić wypominki jednorazowe do zakrystii. Niech wstawiennicza modlitwa Kościoła wyjedna im przebaczenie grzechów i pomoże osiągnąć szczęście wieczne.

7. Zachęcamy Parafian do nabywania świec adwentowych wspierających Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Cena małej świecy to 10 zł, a dużej 18 zł. Świece można nabyć w pomieszczeniu przy zakrystii po każdej Mszy św. Natomiast w opłatki wigilijne będzie można się zaopatrzyć od I Niedzieli Adwentu.

8. Informujemy Parafian, że Parafialne Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się w II Niedzielę Adwentu (początek w sobotę, 3 grudnia o godz. 18:30). Nauki głoszone będą w niedzielę podczas każdej Mszy św. A od poniedziałku do środy (5-7 grudnia) na Mszy św. o godz. 9:00, 17:00 i 18:30. Prosimy o zarezerwowanie czasu na te rekolekcje, które pomogą nam przygotować się do dobrego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” z dodatkiem naszej Diecezji przeczytamy m.in. artykuły:

– O tym, jak rozumieć królewską godność Chrystusa i Jego uczniów,

– „Fundamenty pożegnania” – o odchodzeniu z nadzieją na spotkanie i zmianie myślenia paliatywnego,

– oraz jak nasze otoczenie wpływa na emocje, myśli i zachowania.

10. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyły z naszej wspólnoty parafialnej:

Krystyna Michalska

Daromiła Pietrzak, które ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.
Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…