1. W tym tygodniu:

W poniedziałek – wspomnienie bł. Bronisława Markiewicza, kapłana

We wtorek – wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana

W środę – o godz. 18:30 Msza św. w intencji próśb i podziękowań przez wstawiennictwo Św. Józefa osób modlących się w kaplicy Wieczystej Adoracji

W czwartekświęto Ofiarowania Pańskiego (w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej) i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w modlitwie  o osobach, które oddały swoje życie na służbę Panu Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Niech nie zabraknie też wsparcia materialnego dla klasztorów klauzurowych – przed kościołem w czwartek zbiórka ofiar do puszek na ten cel. Program dnia:

  • Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 6:10.
  • Msze św. z błogosławieństwem świec o godz. 6:30, 8:00, 9:30, 17:00 i 18:30. Świece trzyma się zapalone podczas ich błogosławieństwa oraz podczas Ewangelii i Modlitwy Eucharystycznej (do końca doksologii: „Przez Chrystusa, z Chrystusem i w Chrystusie…”).
  • O godz. 17:00 zostaną poświęcone świece dzieci przygotowujących się do I Komunii.
  • Po Mszy św. o godz. 18:30 nabożeństwo o święte i liczne powołania kapłańskie, misyjne i zakonne (z racji I czwartku miesiąca).
  • Różaniec odmawiany będzie po Mszy św. o godz. 6:30 – tajemnice radosne, po Mszy św. o godz. 8:00 taj. światła, o godz. 12:00 taj. bolesne, o godz. 15:00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i o godz. 18:00 taj. chwalebne.

W piątek – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, który uważany jest za patrona chorych na gardło. Po każdej Mszy św. udzielać będziemy błogosławieństwa chorym na gardło.

 I piątek miesiąca

  • Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży od godz. 16:00, dla starszych podczas każdej Mszy św.
  • Po Mszy św. o godz. 18:30 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.                        

W sobotęI sobota miesiąca

O godzinie 12:00 Msza św. z nabożeństwem Wynagradzającym Niepokalanemu Sercu NMP.

2. W przyszłą niedzielę o godzinie 15:00 Msza św. w intencji Matek i Ojców Żywego Różańca i Rycerstwa Niepokalanej. Po Eucharystii comiesięczne spotkanie.

3. Plan kolędy na najbliższe dni (dla osób, które zgłosiły zaproszenie dla kapłana z błogosławieństwem do domu):

We wtorek (31.01.): ul. Nowowiejskiego 2, 3; A. Grzymały – Siedleckiego 1, 4, 8, 27, 34, 36, 38; Ogrody 8, 14; Falista 11; Ku Wiatrakom 13, 17.

W środę (1.02.): ul. Ogrody 5, 7, 9, 13, 19 C, 19 E, 23, 25, 26, 31; Z. Nałkowskiej 1,7, 10, 12

Odwiedziny duszpasterskie rozpoczynamy od godz. 15:30.

4. Wzorem lat ubiegłych przeprowadzona będzie w naszej parafii zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka odbędzie się na podwórzu przy plebanii 15 lutego (w środę) do godz. 10:00. Przychody przeznaczone będą na wsparcie polskich misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata.

5. Zapraszamy wszystkich do modlitwy uwielbienia Chrystusa eucharystycznego i trwania w jedności z naszym Panem i Zbawicielem w naszej kaplicy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w domu parafialnym.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze „Przewodnika Katolickiego”  z dołączonym dodatkiem – Modlitewnikiem na miesiąc luty, który jest do nabycia w zakrystii w cenie 10 zł. przeczytamy m.in.:

– o obchodzonym 2 lutego Światowym Dniu Życia Konsekrowanego,

– o problemach osób z niepełnosprawnością intelektualną,

– oraz wiadomości z życia naszej Diecezji.

7. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyły z naszej wspólnoty parafialnej:

Ewa Burzyńska

Maria Skibińska, które ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.
Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…