NAWRACAJCIE się i WIERZCIE w EWANGELIĘ

1. Za złożone ofiary w Środę Popielcową na hospicja diecezjalne składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. Dzisiaj przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 16:30 dla dzieci i o godz. 17:30 dla młodzieży i dorosłych. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16:30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

3. Dzisiaj w naszej Parafii rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne (nauki głoszone podczas każdej Mszy Św.). Witamy serdecznie Ojca Rekolekcjonistę i życzymy Mu by głoszone Słowo Boże trafiło do wszystkich Parafian z naszej wspólnoty, by było to owocne żniwo i pomogło nam w przygotowaniu do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych Msze Św. z nauką od poniedziałku do środy o godz. 9:00, 17:00 i 18:30.

4. Kartki do Komunii Wielkanocnej można odbierać po każdej Mszy św. w zakrystii. Zwrot kartek jest zewnętrznym dowodem naszej wiary i jest konieczny przy wystawianiu różnego rodzaju zaświadczeń. Kartki należy oddawać przy konfesjonale; względnie ministrantowi przy Komunii Św.

5. Na prośbę Episkopatu dziś przeprowadzana jest zbiórka do puszek na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie. Za tydzień Niedziela „Ad Gentes”, dzień solidarności, modlitwy, postu i ofiar z misjami (odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Misyjne Dzieła Pomocy).

6. W przyszłą niedzielę o godz. 15:00 Msza św. w intencji Matek i Ojców Żywego Różańca i Rycerstwa Niepokalanej, a po Eucharystii comiesięczne spotkanie.

7. W tym tygodniu:

W środę – o godz. 18:30 Msza św. w intencji próśb i podziękowań przez wstawiennictwo Św. Józefa osób modlących się w kaplicy Wieczystej Adoracji

W czwartekI czwartek miesiąca. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18:30 nabożeństwo  o święte i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

W piątek – I piątek miesiąca. Spowiedź święta dla dzieci i młodzieży od godz. 16:00, a dla starszych podczas każdej Mszy św. W łączności z wieczorną Mszą św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W sobotę – święto św. Kazimierza Królewicza i I sobota miesiąca

O godz. 12:00 Msza św. z nabożeństwem Wynagradzającym Niepokalanemu Sercu NMP.

8. Kapłani poinformują chorych telefonicznie o terminie odwiedzin z posługą sakramentalną.

9. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych w czwartek po wieczornej Mszy św. w kościele.

10. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży odbędą się od 13 do 15 marca.

11. Od 24 lutego w kinach można zobaczyć film OPIEKUN. To historia ludzi, w których życie  w sposób cudowny wkracza Św. Józef. Czas Wielkiego Postu sprzyja, by z wolnego czasu korzystać w dobry sposób, a seans Opiekun na pewno będzie niezwykłym przeżyciem duchowym. Gorąco zachęcamy, by wybrać się do kina.

Źródło: https://rafaelfilm.pl/opiekun/

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” w którym jest dołączony Modlitewnik na każdy dzień marca przeczytamy m.in.:

– Czym dzisiaj jest dla katolika post,

– O tym jak nie stracić ducha pośród codziennych problemów,

– oraz wiadomości z życia naszej Diecezji.

Przewodnik jest do nabycia w cenie 10 zł. w zakrystii.

13. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli z naszej wspólnoty parafialnej:

Bernard Grabowski

Stanisław Bielicki

Henryk Kubicki

Stefania Kobus

Stanisław Lewandowski, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…