1. Dzisiaj o godz. 11:00 i 13:00 dzieci z naszej parafii przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Zawierzamy je opiece Matki Bożej i prosimy o modlitwę w ich intencji. Dzieci przystąpią do Stołu Pańskiego podzielone na 2 grupy: o godz. 11:00 klasa III a, b i c oraz o godz. 13:00 klasa III d, e i inne. Miejsca w Kościele na tych Mszach Świętych przeznaczone są wyłącznie dla tych dzieci i ich rodzin i dlatego pozostałych Parafian prosimy o uczestnictwo we Mszy Świętej o innej godzinie. 

Dzieci będą przeżywać swój „Biały Tydzień” od poniedziałku do piątku podczas Mszy św. o godz. 18:30.

2. Miesiąc maj jest poświęcony czci Matki Bożej. Zachęcamy Parafian do uczestnictwa w nabożeństwach majowych w naszym Sanktuarium codziennie w łączności z Mszą św. o godz. 18:30. Trwa nowenna do Matki Bożej Fatimskiej, którą odmawiamy wspólnie podczas nabożeństwa majowego.

3. W tym tygodniu:

W poniedziałekUroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski

W piątek (12 maja)przypada całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej Świątyni. Adoracja rozpocznie się po Mszy św. o godz. 7:00 i zakończy przed Mszą św. o godz. 17:00. Zapraszamy wszystkich do modlitwy uwielbienia Chrystusa eucharystycznego i trwania w jedności z naszym Panem i Zbawicielem.

Po Mszy świętej o godzinie 18:30 Procesja Różańcowa wokół osiedla do 5 Ołtarzy.

Ołtarze na procesję przygotowują:

I     Kościół Domowy

II    Legion Maryi

III   Apostolstwo Dobrej Śmierci

IV  Ruch Szensztacki

V   Matki i Ojcowie Żywego Różańca

Serdecznie zapraszamy wszystkie wspólnoty i stowarzyszenia istniejące przy naszej Parafii, a szczególnie prosimy wiernych do wzięcia udziału w procesji.

Zadbajmy o wystrój naszych mieszkań, który będzie wyrazem naszej wiary a liczny udział w procesji świadectwem naszej miłości do Maryi. Na procesję przychodzimy z gromnicami.

Po procesji wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo majowe.

W sobotę (13 maja) –  Uroczystość Patronalna naszej Parafii – Najświętszej Maryi Panny z Fatimy oraz 42. rocznica zamachu na Jana Pawła II.

Program dnia:

  • Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 6:10.
  • O godz. 14:30 Droga Krzyżowa z Maryją. O 15:00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  • Msze święte sprawowane będą o godz. 6:30, 8:00, 9:30, 12:00, 17:00 i 18:30.

– O godzinie 9:30 Msza święta w intencji chorych, na której zostanie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych. Na tę Mszę świętą zapraszamy szczególnie osoby starsze i chore. Bardzo serdecznie prosimy znajomych, sąsiadów, aby w miarę możliwości udzielili pomocy tym osobom w dojściu do kościoła na Mszę świętą. Osoby, które przyjmą sakrament namaszczenia chorych prosimy o przygotowanie kartek z imieniem i nazwiskiem oraz adresem zamieszkania. Pod chórem będzie koszyk, aby złożyć te kartki.

– O godzinie 12:00 serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian na uroczystą Mszę Świętą Odpustową ku czci Matki Bożej Fatimskiej.

Wieczorna Msza Św. o godz. 18:30 odprawiana będzie z formularza 6. Niedzieli Wielkanocnej.

  • Różaniec odmawiany będzie po Mszy św. o godz. 6:30 tajemnice światła, po Mszy św. o godz. 8:00 tajemnice bolesne, przed Mszą św. o godz. 12:00 tajemnice chwalebne i przed Mszą św. wieczorną tajemnice radosne.
  • W czwartek, 11 maja po Mszy św. o godz. 17:00 zapraszamy na próbę dziewczynki chętne do sypania kwiatków i chłopców chętnych do niesienia poduszek w procesji różańcowej i Mszy św. odpustowej.

4. W przyszłą niedzielę (14 maja):

  • Z racji drugiej niedzieli miesiąca taca przeznaczona będzie na potrzeby naszego Sanktuarium.
  • O godz. 11:00 Msza św. w intencji dzieci z klas IV w rocznicę ich Pierwszej Komunii Świętej. Próba dla tych dzieci w kościele w czwartek, 11 maja o godz. 16:00.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” przeczymy m.in. artykuły:

– „Do źródła życia” i „Mistrzowie pięknych słów” – rozważanie liturgii Słowa,

– O terapii dla osób z chwiejnością emocjonalną,

– oraz wiadomości z życia naszej Diecezji.

6. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli z naszej wspólnoty parafialnej:

Ryszard Ziętkiewicz

Wanda Jeske, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…