Od 4-5 czerwca (niedziela-poniedziałek) w naszym kościele będą relikwie Carlo Acutisa – włoskiego błogosławionego, patrona młodzieży oraz internetu. Pasjonował się programowaniem i tworzył strony, które służyły mu do głoszenia orędzia Ewangelii.

W ostatnich latach życia zmagał się z białaczką, która ostatecznie doprowadziła do jego śmierci. Kiedy odchodził z tego świata, miał zaledwie 15 lat. Cechowało go jednak niezwykle dojrzałe podejście do wiary w Boga. Kochał Go ponad wszystko, czego dowodem była  codzienna obecność na Mszy świętej i jednoczenie się z Chrystusem w Komunii. W jednym z filmików, który sam nagrał, powiedział, że „im więcej otrzymujemy Eucharystii, tym bardziej będziemy podobni do Jezusa, abyśmy na tej ziemi mieli przedsmak nieba”.  Swój ból ofiarował za Papieża Benedykta XVI oraz za wspólnotę Kościoła powszechnego.

Bł. Carlo powtarzał też często: „Wszyscy rodzą się jako oryginały, ale wielu umiera jako fotokopie”. Niech obecność jego relikwii wśród nas sprawi, że do końca ocalimy w sobie obraz i podobieństwo Boże.

W niedzielę po Mszy św. o godz. 15:00 wprowadzenie Relikwii nabożeństwo uwielbienia. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, a szczególnie tegorocznych maturzystów i młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. wieczornej Relikwie przeniesiemy do kaplicy Wieczystej Adoracji w domu parafialnym, zachęcamy do modlitwy i czuwania. W poniedziałek o godz. 14:30 zapraszamy na Drogę Krzyżową z bł. Carlo Acutisem. Pożegnanie Relikwii Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00.

Modlitwa o uproszenie łask za przyczyną

błogosławionego Karola Acutisa (1991-2006)

Boże, dobry Ojcze, dziękuję Tobie

za błogosławionego Karola Acutisa, który w Eucharystii odnalazł źródło prawdziwego szczęścia

i pewną drogę ku Niebu.

Umacniaj moją wiarę

w Twoją troskliwą obecność, ożywiaj pragnienie,

bym zawsze był blisko Ciebie i uczyń moje serce wrażliwym na osoby odrzucone i ubogie.

Przez wstawiennictwo błogosławionego Karola pokornie proszę,

udziel mi łaski…,

której tak bardzo potrzebuję.

Bądź uwielbiony Boże Ojcze, przez Jezusa Chrystusa, Twojego Syna,

w Duchu Świętym.

Amen

Ojcze nasz…

Zdrowaś Maryjo…

Chwała Ojcu…