1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Uświadamiamy sobie obecność Jedynego Boga, który działa w trzech Osobach: Bóg Ojciec nieustannie stwarzający wszechświat; Syn Boży dokonujący dzieła odkupienia i Duch Święty ożywiający i uświęcający cały świat. Dzisiejsza Uroczystość kończy czas Komunii św. wielkanocnej.

2. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy nowennę do Matki Bożej Fatimskiej, którą odmawiamy dziś po Mszy św. o godz. 9:30, a w dni powszednie po różańcu o godz. 12:00.

3. Dzisiaj o godz. 15:00 Msza św. w intencji Matek i Ojców Żywego Różańca i Rycerstwa Niepokalanej, a po Eucharystii comiesięczne spotkanie.

4. Dzisiaj przybędą do naszej parafii Relikwie bł. Carla Acutisa – Patrona młodzieży. Po Mszy św. o godz. 15:00 wprowadzenie Relikwii nabożeństwo uwielbienia. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, a szczególnie tegorocznych maturzystów i młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. wieczornej Relikwie przeniesiemy do kaplicy Wieczystej Adoracji w domu parafialnym, zachęcamy do modlitwy i czuwania. W poniedziałek o godz. 14:30 zapraszamy na Drogę Krzyżową z bł. Carlo Acutisem. Pożegnanie Relikwii Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00.

5. W tym tygodniu:

W poniedziałek – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika

We wtorek – wspomnienie bł. Marii Karłowskiej, zakonnicy

W czwartek UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA (BOŻE CIAŁO)

  • Pierwsza Msza Święta z tej Uroczystości będzie już w środę o godz. 18:30.
  • W czwartek Msze św. sprawowane będą o godz. 6:30, 8:00, 9:30, 11:00 – po której wyruszy procesja eucharystyczna, po procesji i o godz. 18:30.
  • Różaniec odmawiany będzie po Mszy o 6:30 taj. bolesne, po Mszy o 8:00 taj. chwalebne, po Mszy o 9:30 taj. radosne i o godz. 18:00 taj. światła.
  • Trasa procesji Bożego Ciała przebiegać będzie tak jak tegoroczna Droga Krzyżowa i procesja fatimska.
  • Ołtarze na procesję przygotowują:
  • I    Legion Maryi
  • II   Apostolstwo Dobrej Śmierci
  • III  Ruch Szensztacki
  • IV  Żywy Różaniec Matek i Ojców

Za udział w uroczystym śpiewie „Przed tak Wielkim Sakramentem” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Parafian mieszkających przy trasie procesji prosimy o wystrój okien dając tym świadectwo naszej wierze w Eucharystię, a liczny udział i śpiew niech będzie uwielbieniem Chrystusa Eucharystycznego, błogosławiącego mieszkańcom.

  • Dziewczynki chętne do sypania kwiatków oraz chłopców do niesienia poduszek zapraszamy na próbę w środę po Mszy świętej o godzinie 17:00. Zapraszamy wszystkie dzieci, a dzieci pierwszokomunijne i obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, by uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych.

6. Dyspensa na 9 czerwca

„Korzystając z uprawnień, wymienionych w kanonach 87, 91, 1250 oraz 1251 Kodeksu Prawa Kanonicznego, udzielam wszystkim wiernym diecezji bydgoskiej i osobom przebywającym na jej terenie, dyspensy od zachowania charakteru pokutnego piątku, 9 czerwca, w tym od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych.

Korzystających z dyspensy zachęcam do modlitwy w intencjach Ojca Świętego Franciszka i praktykowania uczynków chrześcijańskiego miłosierdzia bądź innych czynów pokutnych”.

Z Chrystusowym pozdrowieniem,    

Biskup Krzysztof Włodarczyk

7. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej o godz. 18:30. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy  i niewierności. Od piątku przez najbliższy tydzień po nabożeństwie czerwcowym procesja z Najświętszym Sakramentem.

8. Kandydatów do Bierzmowania z klas VII-mych szkoły podstawowej – zapraszamy 5 czerwca br. (tj. w poniedziałek) na Mszę św. o godz. 18:30 i ostatnie spotkanie przed wakacjami, po Mszy św. w salce przy kaplicy Wieczystej Adoracji.

9. Kandydatów do Bierzmowania z klas VIII-mych szkoły podstawowej – Grupę Pierwszą – zapraszamy 6 czerwca br. (tj. we wtorek), – Grupę Drugą – zapraszamy 13 czerwca br. (tj. we wtorek ), na Msze św. o godz. 18:30 i ostatnie spotkanie przed wakacjami, po Mszy św. w salce przy kaplicy Wieczystej Adoracji.

10. W Uroczystość Bożego Ciała o godz. 19:00 zapraszamy na koncert uwielbienia na Wyspie Młyńskiej pod tytułem „Kościół i już!”. Bliższe informacje na stronie snebydgoszcz.pl

11. W przyszłą niedzielę, 11 czerwca zapraszamy na Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Dzieci są przyszłością Polski”. Marsz rozpocznie się Mszą św. o godz. 12:30 w Katedrze Bydgoskiej. O godz. 14:00 wyruszy ze Starego Rynku i przejdzie ulicami do Bazyliki pw. św. Wincentego á Paulo, gdzie zakończy się piknikiem rodzinnym.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in.: o procesjach Bożego Ciała, o tajemnicy Trójcy Świętej oraz wiadomości z życia naszej Diecezji.

13. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczył z naszej wspólnoty parafialnej:

Ryszard Gąsiorowski, którego ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.
Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…