1. Serdeczne Bóg zapłać składamy wszystkim, którzy zaangażowali się w przeżycie Uroczystości Bożego Ciała: Policji, osobom stawiającym ołtarze, Grupom Modlitewnym, Wojownikom Maryi, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Pani Organistce i Panu Kościelnemu, ofiarodawcy brzózek, dziewczynkom sypiącym kwiatki, panom noszącym baldachim i asystującym kapłanowi podczas procesji oraz wszystkim, którzy uczestniczyli we wspólnej modlitwie.

Serdeczne podziękowania składamy również osobom, które uporządkowały teren wokół kościoła.

2. W oktawie Bożego Ciała codziennie procesja eucharystyczna wokół kościoła po Mszy św. o godz. 18:30 w łączności z nabożeństwem czerwcowym ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

3. Dzisiaj przypada druga niedziela miesiąca, dlatego składka przeznaczona jest na potrzeby naszego Sanktuarium. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

4. Trwa nowenna do Matki Bożej Fatimskiej, którą odmawiamy dzisiaj po Mszy św. o godz. 9:30, a jutro po różańcu o godz. 12:00.

5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

W poniedziałek – wspomnienie błogosławionych kapłanów – męczenników z okresu II wojny światowej: Franciszka Dachtery i Antoniego Świadka, związanych z Bydgoszczą

We wtorek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła, patrona osób i rzeczy zaginionych oraz Dzień Fatimski. Program dnia:

  • Godz. 6:30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
  • Godz. 7:00 Msza św. i różaniec tajemnice chwalebne
  • Godz. 12:00 Nabożeństwo ku czci św. O. Pio i różaniec tajemnice radosne
  • Godz. 14:30 Droga Krzyżowa
  • Godz. 15:00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i różaniec tajemnice światła
  • Godz. 17:00 Msza św.
  • Godz. 17:45 Wymienianki roczne za zmarłych, różaniec tajemnice bolesne
  • Godz. 18:30 Msza św. wg formularza z NMP Z Fatimy. Po Mszy św. nabożeństwo czerwcowe, a następnie nabożeństwo fatimskie zakończone procesją światła i Apelem Maryjnym. Na procesję przynosimy świece. Bardzo serdecznie zapraszamy na nabożeństwo, by oddać cześć Matce Bożej, by powierzyć Jej swoje radości, troski i problemy.

W środę – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika zamordowanego w obozie w Dachau, patrona Diecezji     

W czwartek po Mszy św. o godz. 18:30 zakończenie oktawy Bożego Ciała do czterech ołtarzy wokół kościoła i święcenie wianków. Ołtarze przygotowują:
I Matki i Ojcowie Żywego Różańca,                 
II Legion Maryi,
III Apostolstwo Dobrej Śmierci,
IV Ruch Szensztacki.

W piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia NSPJ możliwość zyskania odpustu. Po Mszy św. wieczornej ostatnia procesja wokół kościoła.

W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

6. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na wyjazd w sobotę, 17 czerwca do Górki Klasztornej. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 8:00.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in.:

– o kulcie dwóch Serc: Serca Jezusa i Serca Maryi,

– o poruszającej biografii bł. Carla Acutisa autorstwa jego mamy,

– oraz wiadomości z życia naszej Diecezji.

8. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli z naszej wspólnoty parafialnej:

Elżbieta Hoffmann

Edmund Pankanin, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.
Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…