1. Dzisiaj przypada druga niedziela miesiąca, dlatego składka przeznaczona jest na potrzeby naszego Sanktuarium. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

2. Trwa nowenna do Matki Bożej Fatimskiej, którą odmawiamy w niedzielę i w uroczystość Wniebowzięcia NMP  po Mszy św. o godz. 9:30, a w dni powszednie po różańcu o godz. 12:00.

3. W tym tygodniu:

W poniedziałek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika

O godz. 18:00 Msza św. z wigilii Wniebowzięcia NMP.

We wtorek uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (święto Matki Bożej Zielnej).

Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 6:10.

Msze św. sprawowane będą tak jak w niedzielę (o godz. 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30 i 18:00).

Obrzęd błogosławieństwa ziół, kwiatów, warzyw, pierwocin zbóż na zakończenie każdej Mszy św. W ten sposób będziemy dziękowali Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi.

We wtorek przypada również 103. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej Ojczyzny i całej Europy. Za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszej Ojczyzny i naszego narodu. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego.

W środę – O godz. 18:00 Msza św. w intencji Ojczyzny, Kościoła, Radia Maryja i Telewizji Trwam. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo ku czci św. Marii Goretti o przebaczeniu.

W czwartek – wspomnienie św. Jacka, kapłana

W sobotę Dzień Fatimski

Program Dnia Fatimskiego:

  • Godz. 6:30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
  • Godz. 7:00 Msza św. (z formularza o NMP z Fatimy) i różaniec tajemnice światła
  • Godz. 12:00 Różaniec tajemnice bolesne
  • Godz. 14:30 Droga Krzyżowa
  • Godz. 15:00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i różaniec tajemnice chwalebne
  • Godz. 17:30 Różaniec tajemnice radosne
  • Godz. 18:00 Msza św. (z formularza 20. Niedzieli Zwykłej) i Nabożeństwo maryjne zakończone procesją światła i Apelem Maryjnym. Na procesję wokół kościoła przynosimy świece. Wszystkich Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy do wspólnej modlitwy i pokuty.   

4. Organizujemy pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 8 i 9 września (piątek-sobota). Na Jasnej Górze przed Tronem Czarnej Madonny oddamy cześć Matce Bożej i powierzymy Jej swoje radości, troski i problemy. Zapisy w Biurze Parafialnym i w Zakrystii. Serdecznie zapraszamy!

5. W duchowej łączności z pątnikami zdążającymi na Jasną Górę z różnych części Polski zapraszamy 14 sierpnia na XXXIV Pielgrzymkę Maksymiliańską w intencji otrzeźwienia Narodu. Rozpoczęcie Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00 w kościele Najśw. Serca P. Jezusa na PI. Piastowskim i wymarsz do kościoła Św. Maksymiliana na Osowej Górze. Zakończenie Mszą św. odpustową o godz. 18:00.

6. Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o pomoc dla Słowenii

Od kilku dni Słowenia zmaga się ze skutkami jednej z największych powodzi ostatnich dekad. Pod wodą znalazło się dwie trzecie kraju, a straty szacowane są na setki milionów Euro.

Już po pierwszych doniesieniach o skutkach kataklizmu, Kościół w Polsce – za pośrednictwem Caritas Polska – pospieszył z pomocą poszkodowanym. Docierają do nas jednak dalsze prośby o wsparcie.

Mając na uwadze rozmiar zniszczeń i odpowiadając na prośby o pomoc, pragnę zaapelować do wszystkich ludzi dobrej woli, aby 15-ty sierpnia był Dniem Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią. W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny pragniemy modlić się za poszkodowanych w powodzi, prosząc dla nich o nadzieję, siły i środki materialne, niezbędne w walce ze skutkami powodzi.

Proszę, aby tego dnia, podczas wszystkich Mszy świętych modlić się w intencji poszkodowanych, a przed kościołami zorganizować zbiórkę funduszy, które – za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przekazane potrzebującym.

Wszystkich Darczyńców zapewniam o mojej wdzięczności, udzielając pasterskiego błogosławieństwa.

+ Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Warszawa, dnia 11 sierpnia 2023 roku

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in. artykuły:

– o dogmacie o Wniebowzięciu Maryi,

– o Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie,

– oraz wiadomości z życia naszej Diecezji.