1. W naszej Parafii witamy nowego ks. wikariusza, ks. Andrzeja Bartkowskiego. Życzymy Księdzu wielu łask Bożych, opieki Matki Najświętszej i pomyślności w posłudze duszpasterskiej.

2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11:00 modlić się będziemy o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym i katechetycznym. Podczas tej Mszy św. poświęcimy tornistry i przybory szkolne uczniom rozpoczynającym naukę oraz wszystkim chętnym. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich uczniów, ich rodziców, nauczycieli i katechetów.

3. Dzisiaj o godz. 18:00 Msza św. w intencji Matek i Ojców Żywego Różańca i Rycerstwa Niepokalanej, a po Eucharystii comiesięczne spotkanie.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

W poniedziałek – wspomnienie bł. Marii Stelli i Towarzyszek, męczennic z Nowogródka

Od poniedziałku, 4 września rozpoczynamy nowennę do Matki Bożej Fatimskiej, którą odmawiać będziemy od poniedziałku do soboty po różańcu o godz. 12:00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:30.

We wtorek – O godz. 18:00 Msza św. w intencjach Apostolstwa Dobrej Śmierci.

W środę – O godz. 18:00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań przez wstawiennictwo Św. Józefa osób modlących się w kaplicy Wieczystej Adoracji.

W czwartek – wspomnienie bł. Ignacego Kłopotowskiego, kapłana i I czwartek miesiąca. W łączności z Mszą św. o godz. 18:00 nabożeństwo o święte i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

W piątek Uroczystość NMP Matki Pięknej Miłości, głównej Patronki naszej Diecezji. O godz. 18:00 Uroczysta Msza Św. Odpustowa w katedrze pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Włodarczyka, ordynariusza Diecezji Bydgoskiej. W piątek z racji Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania potraw mięsnych.

W sobotę – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy

5. Pielgrzymów udających się 8 i 9 września na pielgrzymkę do Częstochowy zapraszamy  w piątek, 8 września na wspólną Mszę św. o godz. 7:00, w czasie której pomodlimy się o błogosławieństwo i opiekę na drogę oraz o dobre owoce pielgrzymki. Po Eucharystii nastąpi wyjazd sprzed kościoła do Częstochowy.

6. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na potrzeby naszego Sanktuarium.

7. W zakrystii można odbierać deklaracje dla dzieci klas 3, które będą przygotowywały się do Pierwszej Komunii Świętej, którą będzie można składać w czasie spotkania organizacyjnego 
w piątek, 15 września po Mszy św. o godz. 18:00.

8. Zapraszamy chłopców, którzy pragnąć zostać ministrantami w naszym kościele. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii po Mszy św.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in.:

– „Jezus nie jest wspomnieniem przeszłości” z papieskiego nauczania,

– „Dobra i zła nadzieja” – jaką rolę spełnia nadzieja w naszym życiu,

– oraz wiadomości z życia naszej Diecezji.

10. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyła z naszej wspólnoty parafialnej:
Teresa Mrozik, którą ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…