1. Dzisiaj przypada druga niedziela miesiąca, dlatego składka przeznaczona jest na potrzeby naszego Sanktuarium. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9:30 nowenna do Matki Bożej Fatimskiej, a od poniedziałku do czwartku po różańcu o godz. 12:00.

3. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Różaniec dla dorosłych i młodzieży codziennie o godz. 17:00, a dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16:40. Serdecznie zapraszamy do tej pięknej, maryjnej modlitwy.

4. W tym tygodniu:

We wtorek – wspomnienie bł. Marii Angeli Truszkowskiej, dziewicy

W czwartek – przypada w naszej parafii całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu na którą bardzo serdecznie wszystkich Parafian zapraszamy. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 7:00 do godz. 18:00.

W piątek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana i Dzień Fatimski

Program Dnia Fatimskiego:

  • Godz. 6:30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
  • Godz. 7:00 Msza św. (z formularza o bł. Honoracie Koźmińskim)
  • Godz. 7:30 Różaniec tajemnice chwalebne
  • Godz. 12:00 Różaniec tajemnice radosne
  • Godz. 14:30 Droga Krzyżowa
  • Godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i różaniec tajemnice światła
  • Godz. 16:40 Różaniec dla dzieci
  • Godz. 17:00 Różaniec dla dorosłych i młodzieży tajemnice bolesne
  • Godz. 18:00 Msza św. wg formularza z NMP z Fatimy i Nabożeństwo maryjne zakończone Apelem Jasnogórskim i procesją światła.

W sobotę – wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy

5. W przyszłą niedzielę (15 października) obchodzić będziemy XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Cywilizacja Życia”. Przed kościołem tego dnia będą zbierane ofiary do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

W parafii Św. Jadwigi Królowej 15.10. o godz. 11:30 Msza Św. animowana przez studentów. Po zakończonej Mszy św. zapraszamy najmłodszych do „Miasteczka studenckiego” (malowanie twarzy, balony, kolorowanki, zagadki, papieskie kremówki).

6. Są jeszcze wolne intencje mszalne w godzinach rannych w tym roku. Informujemy, że od wtorku 10 października w biurze parafialnym będzie można rezerwować intencje mszalne na I półrocze 2024 roku.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in.:

– Jaki kierunek nadaje Kościołowi papież,

– Czy zawsze musimy słuchać rządzących,

– oraz wiadomości z życia naszej Diecezji.