1. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa różańcowe: dorosłych dzisiaj, jutro i we wtorek o godz. 17:00, a dzieci jutro i we wtorek o godz. 16:40. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie.

2. W środę, 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym Sanktuarium Msze Święte sprawowane będą wg porządku niedzielnego, czyli o godz. 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30 i 18:00. Pierwsza Msza z Uroczystości we wtorek 31.10. o godz. 18:00. Różaniec odmawiany będzie po Mszy św. o godz. 6:30 taj. radosne, po Mszy św. o godz. 8:00 taj. światła, o godz. 12:00 taj. bolesne i o godz. 17:00 różaniec wypominkowy taj. chwalebne.

3. W czwartek, 2 listopada przypada w liturgii Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze św. o godz. 7:00, 9:30, 16:00 i 18:00.

Po Mszy św. o godz. 9:30 zapraszamy na procesję do czterech stacji w naszej świątyni z modlitwą za wszystkich bliskich zmarłych.

Różaniec w Dzień Zaduszny odmawiany będzie przed Mszą św. o godz. 7:00 taj. bolesne, o godz. 12:00 taj. chwalebne, przed Mszą św. o godz. 16:00 taj. radosne oraz o godz. 17:00 różaniec wypominkowy taj. światła.

4. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

5. Przez cały listopad będziemy modlić się na różańcu za zmarłych polecanych w tak zwanych wypominkach. W zakrystii można składać wypominki jednorazowe za zmarłych, które odmawiać będziemy w miesiącu listopadzie podczas wieczornego różańca o godz. 17:00. Natomiast w biurze parafialnym przyjmujemy wypominki roczne za naszych zmarłych, których polecać będziemy w modlitwie różańcowej w każdy wtorek przez okres całego roku.

6. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca.

  • Nabożeństwo o święte i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w czwartek w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18:00.
  • Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży w piątek od godz. 17:00, dla starszych podczas każdej Mszy św. W łączności z Mszą św. o godz. 18:00 w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • W sobotę o godz. 12:00 zapraszamy na Mszę św. z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu NMP.

7. Kapłani poinformują chorych telefonicznie o terminie odwiedzin z posługą sakramentalną. Nowych chorych i osoby starsze, którzy chcieliby odwiedzin kapłana można zgłaszać w zakrystii lub w biurze parafialnym.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 18:00 Msza św. w intencji Matek i Ojców Żywego Różańca i Rycerstwa Niepokalanej. Po Eucharystii comiesięczne spotkanie.

9. Zapraszamy do udziału w kolejnym Tygodniu Kultury Chrześcijańskiej, który odbywać się będzie w Bydgoszczy od 4 do 14 listopada. Program znajduje się na plakatach w gablocie ogłoszeń oraz dostępny jest na stronie naszej Diecezji: http://diecezja.bydgoszcz.pl/2023/10/16/tydzien-kultury-chrzescijanskiej-w-bydgoszczy-2/

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” dołączony jest dodatek Modlitewnik na każdy dzień listopada.