1. Dzisiaj o godz. 18:00 Msza św. w intencji Matek i Ojców Żywego Różańca i Rycerstwa Niepokalanej, a po Eucharystii comiesięczne spotkanie.

2. Listopad tradycyjnie jest czasem modlitewnej pamięci o zmarłych. W naszym kościele przez cały listopad codziennie podczas modlitwy różańcowej o godz. 17:00 polecamy naszych bliskich zmarłych. Wymienianki jednorazowe można składać w zakrystii. Natomiast w biurze parafialnym przyjmujemy wymienianki roczne za naszych zmarłych, których polecać będziemy w modlitwie różańcowej w każdy wtorek przez okres całego roku.

3. W tym tygodniu:

We wtorek  – O godz. 18:00 Msza św. w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci

W czwartek – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

W piątek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

W sobotę – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa – współpatrona katedry i patrona miasta Bydgoszczy. W sobotę, 11 listopada przypada 105. rocznica odzyskania niepodległości. O godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny. Modlitewną pamięcią będziemy ogarniać wszystkich, którzy zginęli w walce o jej wolność. Niech zewnętrznym znakiem naszego świętowania będzie wywieszona flaga narodowa. Po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na Koncert Polski w wykonaniu Pani dr Doroty Spychalskiej. W programie pieśni Chopina, Moniuszki, Karłowicza oraz poezja patriotyczna. Serdecznie zapraszamy!

4. W przyszłą niedzielę (12 listopada):

  • Z racji drugiej niedzieli miesiąca taca przeznaczona będzie na potrzeby naszego Sanktuarium.
  • W Kościele w Polsce przeżywać będziemy XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku będzie przeżywany pod hasłem “To jest nasz dom”. Przed Kościołem odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na rzecz Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Zebrane fundusze zostaną przekazane na wsparcie chrześcijan na Bliskim Wschodzie.

5. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania:

  • Drugi czwartek miesiąca, 9 listopada po Mszy św. wieczornej – klasy 7
  • Trzeci czwartek miesiąca, 16 listopada po Mszy św. wieczornej – klasy 8
  • Czwarty czwartek miesiąca, 23 listopada po Mszy św. wieczornej – szkoły średnie

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in.:
– Wspomnienie o Wandzie Półtawskiej,
-Jak rozmawiać z dziećmi o tragediach,
– oraz wiadomości z życia naszej Diecezji.

7. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyły z naszej wspólnoty parafialnej:

Zofia Wilamowska, Barbara Paradowska, Bronisława Włoch – Górecka, które ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…