CZUWAJCIE I MÓDLCIE SIĘ W KAŻDYM CZASIE, ABYŚCIE MOGLI STANĄĆ PRZED SYNEM CZŁOWIECZYM (Łk 21, 36)

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Emmanuel – Bóg z nami.

2. Adwent rozpoczyna nowy rok duszpasterski pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.

3. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratnie od poniedziałku do piątku: w poniedziałki, środy i piątki rano o godz. 6:45, a we wtorki i w czwartki wieczorem o godz. 18:00. W piątek, 8 grudnia z racji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP nie będzie rorat.

Podczas Adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 7:00 (tylko od poniedziałku do soboty o godz. 6:45) oraz poranny różaniec odmawiany będzie od poniedziałku do soboty o godz. 6:15.

4. Dzisiaj o godz. 18:00 Msza św. w intencji Matek i Ojców Żywego Różańca i Rycerstwa Niepokalanej, a po Eucharystii comiesięczne spotkanie.

5. Przyszła niedziela II Adwentu jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.  Za tydzień po Mszach Św. będziemy mogli wesprzeć naszych braci i siostry na Wschodzie ofiarą do puszek.

6. Po każdej Mszy św. w pomieszczeniu przy zakrystii można nabyć poświęcone opłatki na wieczór wigilijny i do życzeń świątecznych. Z naszej parafii nie został nikt upoważniony do roznoszenia opłatków po domach.

7. Zachęcamy Parafian do nabywania świec „Caritas” wspierających Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Ofiara wynosi 10 zł. za małą świece, a za dużą 20 zł.

8. Tegoroczną wizytę duszpasterską tzw. kolędę planujemy odbyć w taki sposób, by dotrzeć do wszystkich oczekujących na wspólną modlitwę w rodzinie i błogosławieństwo kapłana. Dlatego prosimy, aby do końca Adwentu w zakrystii zgłaszać gotowość przyjęcia kolędy w swoim domu. Na tej podstawie ustalimy terminy i szczegółowy program wizyt duszpasterskich, który przekażemy zainteresowanym rodzinom.

9. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

We wtorek – O godz. 18:00 Msza św. w intencjach Apostolstwa Dobrej Śmierci

W środę – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa. O godz. 18:00 Msza św. w  intencji próśb i podziękowań przez wstawiennictwo Św. Józefa osób modlących się w kaplicy Wieczystej Adoracji.

W czwartek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła i I czwartek miesiąca.  Po Mszy św. o godz. 18:00 nabożeństwo o święte i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

W piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu, 31 rocznica istnienia naszej parafii oraz 6 rocznica konsekracji naszej Świątyni i podniesienia do godności Diecezjalnego Sanktuarium. Z wdzięcznością wspominamy wszystkich, którzy swoją pracą, materialnym wsparciem i modlitwą przyczynili się do powstania tej Świątyni.

Program dnia:

  • Godz. 6:10 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
  • Msze św. sprawowane będą o godz. 7:00, 11:00, 16:00 i 18:00
  • O godz. 11:00 Msza św. dziękczynna w 6 rocznicę konsekracji naszej Świątyni i podniesienia do godności Sanktuarium.
  • Podczas Mszy św. o godz. 16:00 nastąpi pobłogosławienie medalików dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej.
  • Różaniec odmawiany będzie o godz. 6:30 taj. chwalebne, o godz. 12:00 taj. radosne, o godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i różaniec taj. światła oraz o godz. 17:30 taj. bolesne.
  • Godz. 12:00 – 13:00 to „Czas Łaski”. Matka Boża, objawiając się 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli we Włoszech powiedziała: “Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu“. Wszystkich Parafian na modlitwę w „Godzinę Łaski” bardzo serdecznie zapraszamy!

10. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania (klasy 7, 8 i szkoły średnie) w czwartek, 14 grudnia po Mszy św. wieczornej.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in.:

– o czasie odkrywania obecności Boga,

– czym różni się depresja sezonowa od jesiennej melancholii,

– oraz wiadomości z życia naszej Diecezji.

12. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli z naszej wspólnoty parafialnej:
Zenon Gidlecki,
Łukasz Siemieniecki,
Alina Wargin – Kuich,
Sabina Erdman,
Andrzej Rogoziński, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…