PRZYGOTUJCIE drogę Panu, PROSTUJCIE ścieżki dla Niego!

1. Dzisiaj przeżywamy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Przypada dzisiaj także druga niedziela miesiąca, dlatego składka przeznaczona jest na potrzeby naszego Sanktuarium. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

2. Okres Adwentu jest czasem świętego i radosnego oczekiwania na spotkanie ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu ostatecznym. Wykorzystajmy ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi. Pomocne w tym będą rekolekcje adwentowe, które  rozpoczniemy w przyszłą niedzielę (początek w sobotę Mszą św. o godz. 18:00). Nauki rekolekcyjne głoszone będą w niedzielę na każdej Mszy św, a od poniedziałku do środy (18-20 grudnia) na Mszy św. o godz. 9:00 i 18:00. Gorąco zachęcamy wszystkich do licznego uczestnictwa w tych Rekolekcjach.

3. Wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci z lampionami zapraszamy na Mszę św. roratnią: w poniedziałek, środę i piątek rano o godz. 6:45, a we wtorek i w czwartek wieczorem o godz. 18:00.                    

4. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania podczas Mszy św. roratniej oraz od poniedziałku do piątku w ramach stałego konfesjonału od godz. 17:00 – 18:00. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę, kiedy to kolejki są największe, a sakrament pojednania staje się formalnością. Zadbajmy o dobrą spowiedź podczas Adwentu.

5. W tym tygodniu:

We wtorek – wspomnienie NMP z Guadalupe

W środę – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy

W czwartek – wspomnienieśw. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła       

W sobotę -rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus, którą odmawiać będziemy wspólnie na Mszy św. roratniej, w soboty na Mszy św. o godz. 6:45, a w niedzielę na Mszy św. o godz. 11:00.

6. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania (klasy 7, 8 i szkoły średnie) w czwartek, 14 grudnia po Mszy św. wieczornej.

7. Tegoroczną wizytę duszpasterską tzw. kolędę planujemy odbyć w taki sposób, by dotrzeć do wszystkich oczekujących na wspólną modlitwę w rodzinie i błogosławieństwo kapłana. Dlatego prosimy, aby do końca Adwentu w zakrystii zgłaszać gotowość przyjęcia kolędy w swoim domu. Na tej podstawie ustalimy terminy i szczegółowy program wizyt duszpasterskich, który przekażemy zainteresowanym rodzinom.

8. Po każdej Mszy św. w pomieszczeniu przy zakrystii można nabyć poświęcone opłatki wigilijne oraz świece Caritas wspierające Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

9. W roku 2024 przeżywać będziemy XX rocznicę powołania do życia Diecezji Bydgoskiej. W ramach wielu uroczystości i wydarzeń planujemy zorganizowanie w kwietniu Diecezjalnej Pielgrzymki do Włoch. Główny cel pielgrzymki to udział w Audiencji u Ojca Świętego oraz dziękczynnej Mszy św. na Watykanie. W programach zaplanowane jest także zwiedzanie licznych miejsc pielgrzymkowych –  Rzymu, Asyżu, Cascii. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń oraz na stronie naszej Diecezji i na stronie Biura Turystyczno Pielgrzymkowego Frater.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W  „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in.:

– „Przygotować dom serca” – z nauczania papieskiego,

– O dogmacie o Niepokalanym Poczęciu NMP,

– oraz wiadomości z życia naszej Diecezji

11. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli z naszej wspólnoty parafialnej:

Daniela Januszewska

Edmund Lewandowski

Edward Durnowski, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…