1. Trwa Nowenna do Dzieciątka Jezus, którą odmawiamy w niedzielę na Mszy św. o godz. 11:00, od poniedziałku do piątku na Mszy św. roratniej, a w sobotę na Mszy św. o godz. 6:45.

2. Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynają się Rekolekcje Adwentowe. Witamy serdecznie Ojca Rekolekcjonistę i życzymy Mu  by głoszone Słowo Boże trafiło do wszystkich Parafian z naszej wspólnoty, by było to owocne żniwo. Nauki rekolekcyjne dzisiaj głoszone są na każdej Mszy św., a od poniedziałku do środy na Mszy św. o godz. 9:00 i 18:00. Gorąco zachęcamy wszystkich do licznego uczestnictwa w tych Rekolekcjach.

3. Wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci z lampionami zapraszamy na Mszę św. roratnią: w poniedziałek, środę i piątek rano o godz. 6:45, a we wtorek i w czwartek wieczorem o godz. 18:00. W czwartek podczas Mszy św. o godz. 18:00 harcerze przekażą Betlejemskie Światło Pokoju z miejsca narodzenia Chrystusa w Betlejem. Światło betlejemskie umieszczone na stoliku przed ołtarzem będzie można zabrać do swoich domów, aby świeciło podczas Wieczerzy Wigilijnej i Świąt w naszych rodzinach i rozjaśniało Bożym blaskiem naszą codzienność.

4. Kończy się okres Adwentu. Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Bogiem i bliźnimi poprzez szczerą spowiedź. Dzisiaj spowiedź św. podczas każdej Mszy św. oraz od poniedziałku do soboty rano od godz. 6:45 do 7:30 oraz od godz. 17:00-18:30, a także od poniedziałku do środy w czasie Mszy św. rekolekcyjnej 9:00-10:00.

5. Po każdej Mszy św. w pomieszczeniu przy zakrystii można nabyć poświęcone opłatki wigilijne oraz świece Caritas wspierające Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

6. Tegoroczną wizytę duszpasterską tzw. kolędę planujemy odbyć w taki sposób, by dotrzeć do wszystkich oczekujących na wspólną modlitwę w rodzinie i błogosławieństwo kapłana. Dlatego prosimy, aby do końca Adwentu w zakrystii zgłaszać gotowość przyjęcia kolędy w swoim domu. Na tej podstawie ustalimy terminy i szczegółowy program wizyt duszpasterskich, który przekażemy zainteresowanym rodzinom.

7. W sobotę – O godz. 18:00 Msza św. w intencjach czcicieli św. O. Pio

8. Informujemy naszych Parafian i Gości, że ze względu na to, że czwarta niedziela Adwentu wypada w Wigilię, w naszym kościele Msze św. będą sprawowane o godz. 6:30, 8:00, 9:30, 11:00 i 12:30. Zwracamy tym samym uwagę, że w dzień Wigilii nie będzie Mszy św. o godz. 18:00! Zadbajmy by wypełnić obowiązek niedzielny dobrze przygotowując się do Bożego Narodzenia.  Uroczysta Pasterka o godz. 24:00.

9. W piątek przed świętami Biuro Parafialne będzie wyjątkowo czynne tylko w godzinach rannych tj. 8:00-9:00.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in.:

– „Pozbyć się tego, co zbędne” – z nauczania papieskiego,

– „Radość w ciemności” – o chrześcijańskiej radości,

– oraz wiadomości z życia naszej Diecezji.

11. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli z naszej wspólnoty parafialnej:

Elżbieta Sikora

Marek Sobczyński, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…