PAN BLISKO JEST, OCZEKUJ GO

1. Na stoliku przed ołtarzem znajduje się Światło betlejemskie, które można zabrać do swoich domów, aby świeciło podczas Wieczerzy Wigilijnej i Świąt w naszych rodzinach i rozjaśniało Bożym blaskiem naszą codzienność.

2. Ze względu na to, że czwarta niedziela Adwentu wypada w Wigilię, w naszym kościele Msze św. dzisiaj o godz. 6:30, 8:00, 9:30, 11:00 i 12:30. Nie będzie Mszy św. o godz. 18:00.  Różaniec odmawiany będzie po Mszy św. o godz. 6:30 tajemnice radosne, po Mszy św. o godz. 8:00 tajemnice światła, o godz. 12:00  tajemnice bolesne i o godz. 23:15 Koronka do Miłosierdzia Bożego i różaniec tajemnice chwalebne.

Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd. W czasie wieczerzy wigilijnej zachowajmy wstrzemięźliwość od napojów alkoholowych i tradycyjnie od potraw mięsnych, by ten dzień był dla nas szczególnym czasem spotkania w duchu jedności, miłości i trzeźwości.  

Uroczysta Pasterka o godz. 24:00. Taca z Pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Ochrony Życia.

3. W tym tygodniu:

W poniedziałek Uroczystość Narodzenia Pańskiego

We wtorek drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Taca w drugi dzień Świąt przeznaczona będzie na katolickie uczelnie.

Msze św. w pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia według porządku niedzielnego: o godz. 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30 i 18:00.

W środę – święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty

W czwartek – święto św. Młodzianków, Męczenników

W sobotę – po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy serdecznie na Koncert Kolęd w wykonaniu Pani dr Doroty Spychalskiej. Będzie to piękna słowno-muzyczna kompozycja, która w swojej treści zawiera bożonarodzeniową poezję oraz wiele nieznanych kolęd.

4. W przyszłą niedzielę (31 grudnia)  – święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa oraz zakończymy kolejny rok kalendarzowy.

  • Podczas Mszy Św. o godz. 9:30, 11:00 i 12:30  nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszamy wszystkich małżonków, a zwłaszcza obchodzących swoje jubileusze i rocznice.
  • Po Mszy św. o godz. 18:00 nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Na nabożeństwo zapraszamy wszystkich Parafian, szczególnie grupy modlitewne.
  • O godz. 24:00 Mszą św. powitamy Nowy Rok 2024.

5. Po każdej Mszy św. w pomieszczeniu przy zakrystii można nabyć poświęcone opłatki wigilijne.

6. Tegoroczną wizytę duszpasterską tzw. kolędę planujemy odbyć w taki sposób, by dotrzeć do wszystkich oczekujących na wspólną modlitwę w rodzinie i błogosławieństwo kapłana. Dlatego prosimy, aby do końca tego roku w zakrystii zgłaszać gotowość przyjęcia kolędy w swoim domu.

7. W styczniu w dni powszednie są wolne intencje mszalne w godzinach rannych. Zapraszamy do Biura Parafialnego w środę i w piątek 17:00-18:00 oraz w czwartek 8:00-9:00.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W świąteczno – noworocznym numerze „Przewodnika Katolickiego”, który jest do nabycia w zakrystii w cenie 15 zł. dołączony jest Modlitewnik na każdy dzień stycznia raz dodatek Rodzina i przeczytamy w nim m.in.:

– o Tajemnicy Boga Człowieka,

– o tym jak dbać o równowagę i kiedy warto zdecydować się na zmianę pracy,

– oraz wiadomości z życia naszej Diecezji.

9. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli z naszej wspólnoty parafialnej:

Klara Lawrenz

Anna Tietze

Andrzej Bączyk, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…