1. ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE      

Drodzy Parafianie, Kochani Goście i Sympatycy naszego Sanktuarium!

Dziś, gdy w wielu sercach Boże Narodzenie dokonało cudu zjednoczenia człowieka z Bogiem i Boga z człowiekiem przyjmijcie od nas, Waszych Duszpasterzy, serdeczne życzenia:

By  Jezus Chrystus rodził się w Waszych sercach wciąż na nowo.

By obdarzał każdą i każdego z Was żywą wiarą, pokojem, radością i odwagą życia.

By usuwał wszelki lęk i pomagał ufać Bogu w każdej sytuacji.

By pozwalał doświadczać Jego obecności zarówno w ciszy własnego serca, jak też pośród ludzi spotykanych na co dzień.

Prostota Betlejemskiej szopki, niech napełni nas pewnością, że skoro Bóg, wybrał takie właśnie miejsce na przyjście Swego Syna, to nie pogardzi także ubóstwem naszego świata, i naszymi sercami, czyniąc je Swoim mieszkaniem – Swoim Królestwem.

Niech nas wspiera Maryja, pokorna Dziewica z Nazaretu, która wydając na świat Syna Bożego wprowadziła Go do rodziny ludzkiej. Pozwólmy, aby i nas wprowadzała w krąg Świętej Rodziny.

2. O północy rozpoczęliśmy oktawę i okres Narodzenia Pańskie­go, niezwykle bogaty w znaki Bożej obecności, który będzie trwał do niedzieli Chrztu Pańskiego (7 stycznia).

3. Starajmy się kontemplować radosną tajemnicę narodzin Syna Bożego. Zachęcamy do gromadzenia się przy betlejemskim żłóbku, aby wspólnie śpiewać piękne polskie kolędy i pastorałki. Niech rozbrzmiewają one także w naszych domach, podczas świątecznych spotkań z najbliższymi. Zapraszamy wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci z rodzicami w niedzielę 7 stycznia po Mszy św. o godz. 12:30 do naszego Sanktuarium do wspólnego kolędowania przy żłóbku.

4. Osobom, które przyczyniły się do zbudowania żłóbka oraz wystroju naszej Świątyni składamy serdeczne podziękowania.

5. Dziś, w dzień Bożego Narodzenia, Msze św. według niedzielnego porządku tj. o godz. 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30 i 18:00.

6. Jutro – we wtorek (26 grudnia) drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. według porządku niedzielnego. Taca w drugi dzień Świąt przeznaczona będzie na katolickie uczelnie w naszej Ojczyźnie.

W środę – święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty

W czwartek – święto św. Młodzianków, Męczenników

W sobotę – po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy serdecznie na Koncert Kolęd w wykonaniu Pani dr Doroty Spychalskiej. Będzie to piękna słowno-muzyczna kompozycja, która w swojej treści zawiera bożonarodzeniową poezję oraz wiele nieznanych kolęd.

7. W niedzielę (31 grudnia) – święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa oraz zakończymy kolejny rok kalendarzowy.

  • Podczas Mszy Św. o godz. 9:30, 11:00 i 12:30  nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszamy wszystkich małżonków, a zwłaszcza obchodzących swoje jubileusze i rocznice.
  • Po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy wszystkich Parafian, szczególnie grupy modlitewne na okolicznościowe nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w czasie którego podziękujemy Bogu za łaski otrzymane w mijającym roku, przeprosimy za popełnione grzechy i upadki oraz będziemy prosić o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku.
  • O godz. 24:00 Mszą św. powitamy Nowy Rok 2024.

8. W tym roku kolęda odbędzie się u naszych Parafian, którzy wyrażą taką wolę składając swoje zaproszenie w zakrystii. Można jeszcze w tym tygodniu się zapisywać.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W świąteczno-noworocznym „Przewodniku Katolickim” w cenie 15 zł., który jest do nabycia w zakrystii jest dołączony Modlitewnik 5 minut z Bogiem na każdy dzień stycznia.

“Dziś się narodził Chrystus, Pan, Zbawiciel”