Święta Rodzino z Nazaretu strzeż, chroń i miej w opiece wszystkie rodziny!

1. Za złożone ofiary na tacę w Pasterkę na Fundusz Ochrony Życia oraz w drugi dzień świąt na uczelnie katolickie składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. Dziś w ostatnią niedzielę roku kalendarzowego, obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy wszystkie nasze rodziny, by były silne Bogiem i wzajemną miłością. Podczas Mszy Św. o godz. 9:30, 11:00 i 12:30  nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszamy wszystkich małżonków, a zwłaszcza obchodzących swoje jubileusze i rocznice.

3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na okolicznościowe nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne, w czasie którego podziękujemy Bogu za łaski otrzymane w mijającym roku i prosić będziemy o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku. Za odśpiewanie hymnu: „Ciebie, Boga, wysławiamy” w celu podziękowania za otrzymane w ciągu roku dobrodziejstwa można uzyskać odpust zupełny.

O godz. 24:00 Mszą św. powitamy Nowy Rok 2024.

4. W tym tygodniu:

W poniedziałek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój

 • Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 6:10.
 • Msze św. sprawowane będą według porządku niedzielnego: o godz. 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30 i 18:00.
 • W tym dniu można dostąpić Odpustu zupełnego za pobożne i publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu: „O Stworzycielu Duchu przyjdź”.
 • Różaniec odmawiany będzie po Mszy św. o godz. 6:30 – tajemnice światła, po Mszy św. o godz. 8:00 – taj. bolesne, o godz. 12:00 – taj. chwalebne i o godz. 17:30 taj. radosne.

We wtorek – wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła. O godz. 18:00 Msza św. w intencjach Apostolstwa Dobrej Śmierci

W środę – wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus. O godz. 18:00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań przez wstawiennictwo Św. Józefa osób modlących się w kaplicy Wieczystej Adoracji

W czwartek I czwartek miesiąca. O godz. 18:00 Msza św. ku czci Chrystusa Wieczystego Kapłana z nabożeństwem o święte i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

W piątek I piątek miesiąca

 • Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży od godz. 17:00, dla starszych podczas każdej Mszy św.
 • Po Mszy św. o godz. 18:00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa
 • Kapłani poinformują chorych telefonicznie o terminie odwiedzin z posługą sakramentalną.

W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) i I sobota miesiąca

 • Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 6:10.
 • Msze św. sprawowane będą o godz. 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30 z nabożeństwem Wynagradzającym Niepokalanemu Sercu NMP i o godz. 18:00.
 • Na każdej Mszy św. pobłogosławimy kredę i kadzidło. Tą właśnie kredą, zgodnie z pradawnym zwyczajem, kreślimy na drzwiach naszych domów i mieszkań pierwsze litery imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Ten znak (C + M + B 2024) oznacza również prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: „Christus mantionem benedicat” i stanowi wobec innych świadectwo naszej wiary.
 • Taca przeznaczona będzie na Krajowy Fundusz Misyjny.
 • Różaniec odmawiany będzie tak jak w poniedziałek.

5. W przyszłą niedzielę (7 stycznia): Niedziela Chrztu Pańskiego.

 • Po Mszy św. o godz. 12:30 zapraszamy wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci z rodzicami do wspólnego kolędowania przy żłóbku Nowonarodzonego.
 • O godz. 18:00 Msza św. w intencji Matek i Ojców Żywego Różańca i Rycerstwa Niepokalanej. Po Eucharystii comiesięczne spotkanie.                            

6. Plan kolędy na najbliższe dni (dla osób, które zgłosiły zaproszenie dla kapłana z błogosławieństwem do domu):

We wtorek (2.01.): Ul. Wł. Bełzy 50, 52 i 66

W środę (3.01.): Ul. Ku Wiatrakom 13, 15, 17 i 19

W czwartek (4.01.): Ul. Ku Wiatrakom 9 i 11

W poniedziałek (8.01.): Ul. Ku Wiatrakom 5 i 7

Odwiedziny duszpasterskie rozpoczynamy od godz. 16:00.

7. Są jeszcze wolne intencje w styczniu w godzinach rannych. Zapraszamy w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej: we wtorek i w czwartek 8:00-9:00, a w środę i w piątek 17:00-18:00.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” jest dołączony Modlitewnik na każdy dzień stycznia.

9. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli z naszej wspólnoty parafialnej:

Anna Nakonieczna

Roman Günther

Mieczysław Manowski, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…