1. Zakończyliśmy duszpasterskie odwiedziny rodzin. Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się przyjąć do swojego domu kapłana z błogosławieństwem kolędowym. Za wszelkie dobro, cenne rozmowy o różnych problemach, za dobre słowo, za złożone ofiary na potrzeby kościoła składamy serdeczne podziękowania.

2. W tym tygodniu:

W poniedziałek – wspomnienie bł. Bolesławy Lament, dziewicy

We wtorek – wspomnienie bł. Bronisława Markiewicza, kapłana

W środę – wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana

W czwartekI czwartek miesiąca

O godz. 18:00 Msza św. ku czci Chrystusa Wieczystego Kapłana z nabożeństwem o święte i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

W piątekświęto Ofiarowania Pańskiego (w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej), Światowy Dzień Życia Konsekrowanego oraz I piątek miesiąca

Pamiętajmy w modlitwie o osobach, które oddały swoje życie na służbę Panu Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Niech nie zabraknie też wsparcia materialnego dla klasztorów klauzurowych – przed kościołem w piątek zbiórka ofiar do puszek na ten cel.

  • Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 6:10.
  • Msze św. z błogosławieństwem świec sprawowane będą o godz. 6:30, 8:00, 9:30, 16:00 i 18:00. Świece trzyma się zapalone podczas ich błogosławieństwa oraz podczas Ewangelii i Modlitwy Eucharystycznej (do końca doksologii: „Przez Chrystusa, z Chrystusem i w Chrystusie…”).    
  • Różaniec odmawiany będzie po Mszy św. o godz. 6:30 – tajemnice chwalebne, po Mszy św. o godz. 8:00 – tajemnice radosne, o godz. 12:00 – tajemnice światła i o godz. 17:30 – tajemnice bolesne.
  • Podczas Mszy św. o godz. 16:00 poświęcimy świece dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej.
  • Spowiedź św. 1-piątkowa dla dzieci i młodzieży od godz. 17:00, dla starszych podczas każdej Mszy św.
  • Po Mszy św. o godz. 18:00 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa (z racji I piątku miesiąca).

W sobotę I sobota miesiąca i wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, który uważany jest za patrona chorych na gardło. Po Mszy św. o godz. 7:00 udzielać będziemy błogosławieństwa chorym na gardło.

O godzinie 12:00 Msza św. z nabożeństwem Wynagradzającym Niepokalanemu Sercu NMP.

3. W przyszłą niedzielę o godzinie 18:00 Msza św. w intencji Matek i Ojców Żywego Różańca i Rycerstwa Niepokalanej.Po Eucharystii comiesięczne spotkanie.

4. W sobotę, 10 lutego do godz. 9:00 przeprowadzona będzie w naszej parafii zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD). Przychody przeznaczone będą na wsparcie polskich misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata. Zapraszamy do włączenia się w to szlachetne dzieło.

5. Są wolne intencje mszalne w lutym w godzinach rannych. Zapraszamy w godzinach urzędowania biura parafialnego (we wtorek i w czwartek 8:00-9:00, a w środę i w piątek 17:00-18:00).

6. Kapłani poinformują chorych telefonicznie o terminie odwiedzin z posługą sakramentalną.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze „Przewodnika Katolickiego” z dołączonym dodatkiem – Modlitewnikiem na miesiąc luty przeczytamy m.in.:

– o radości płynącej z życia radami ewangelicznymi,

– o tym jak budować przyjaźń,

– oraz wiadomości z życia naszej Diecezji.

8. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli z naszej wspólnoty parafialnej:

Tadeusz Jeżak

Hanna Redzimska

Hanna Lenska, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…