1. Przypada dzisiaj druga niedziela miesiąca, dlatego składka przeznaczona jest na potrzeby naszego Sanktuarium. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

2. Dzisiaj z okazji Światowego Dnia Chorego zapraszamy o godz. 12:30 na Mszę św. w intencji chorych z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem (tzw. błogosławieństwo lourdzkie). Zadbajmy o to, by nasi chorzy bliscy czy sąsiedzi, dzięki naszej życzliwej pomocy, mogli tego dnia uczestniczyć we Mszy Świętej.

3. Rozpoczynamy dziś 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który będziemy przeżywać w dniach 11-17 lutego pod hasłem: „Trzeźwość polską racją stanu”. To zaproszenie do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej o trzeźwość w naszych rodzinach. Z darem modlitwy możemy także podjąć abstynencję oraz inne wyrzeczenia w intencji tych, którzy nadużywają alkoholu lub cierpią z powodu choroby alkoholowej najbliższych. Zachęcamy do podjęcia abstynencji w Wielkim Poście.

4. W tym tygodniu:

W środę – przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu.

  • Msze Święte tego dnia w naszym Sanktuarium o godz. 6:30, 8:00, 9:30, 16:00 i 18.00. Obrzęd posypania głów popiołem, który jest zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia odbywać się będzie podczas każdej Mszy św.
  • W Popielec obowiązuje post ścisły od którego nie ma dyspensy. Obowiązuje on wiernych między 18. a rozpoczęciem 60. roku życia (post polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, na spożyciu jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia). Osoby starsze i te, które ukończyły 14 lat są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  • Różaniec odmawiany będzie po Mszy św. o godz. 6:30 – tajemnice radosne, po Mszy św. o godz. 8:00 – taj. światła, o godz. 12:00 – taj. bolesne, o godz. 17:30 – taj. chwalebne.
  • W Środę Popielcową ofiary z tacy przeznaczone są na pomoc w funkcjonowaniu hospicjów naszej Diecezji.

W czwartek – wspomnienie bł. Michała Sopoćki, kapłana, spowiednika św. s. Faustyny

5. Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia będą nabożeństwa wielkopostne. Zapraszamy serdecznie na drogę krzyżową w piątki o godz. 17:00 dla dzieci i po Mszy św. o godz. 18:00 dla dorosłych oraz na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17:00 (wieczorny różaniec w niedzielę w czasie Wielkiego Postu odmawiany będzie o godz. 16:30).

6. Informujemy Parafian, że w trzecią niedzielę Wielkiego Postu (3 marzec) rozpoczną się Parafialne Rekolekcje Wielkopostne – nauki będą głoszone w niedzielę podczas każdej Mszy św. (początek w sobotę o godz. 18:00). W poniedziałek (4.03.), we wtorek (5.03.) i w środę (6.03.) nauki głoszone będą na Mszy św. o godz. 7:00 i 18:00. Prosimy o zarezerwowanie czasu na te rekolekcje. W tych dniach odbywać się będą także rekolekcje szkolne.

7. Kartki do Komunii Wielkanocnej można odbierać w zakrystii. Zwrot kartek jest zewnętrznym dowodem naszej wiary i jest konieczny przy wystawianiu różnego rodzaju zaświadczeń. Kartki należy oddawać przy konfesjonale; względnie ministrantowi przy Komunii Świętej.

8. W przyszłą niedzielę: I Niedziela Wielkiego Postu. Przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na Caritas naszej Diecezji. 

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W  „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in.:

– O tym, że to nie cierpienie uszlachetnia. To człowiek może uszlachetnić cierpienie, z całą świadomością, że ono nie zniknie – ale też nie zniszczy, nie upokorzy człowieka.

– O znaczeniu Środy Popielcowej, Wielkiego Postu i symbolice popiołu.

– Oraz wiadomości z życia naszej Diecezji.                 

10. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli z naszej wspólnoty parafialnej:

Witold Siwert

Marian Cichoracki, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…