“Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” (Mk 1,15)

1. Za złożone ofiary w zeszłym tygodniu na tacę na potrzeby naszego Sanktuarium oraz w Środę Popielcową na hospicja diecezjalne składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. Dzisiaj przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 17:00 dla dzieci i po Mszy św. o godz. 18:00 dla młodzieży i dorosłych. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy o godz. 17:00 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym (wieczorny różaniec w niedziele Wielkiego Postu odmawiany będzie o godz. 16:30).

3. Dzisiaj przed kościołem na prośbę abp. Stanisława Gądeckiego Przewodniczącego KEP można złożyć ofiarę do puszek na pomoc Ukrainie. Zebrane środki zostaną przekazane, za pośrednictwem Caritas Polska, na wsparcie osób najbardziej potrzebujących – seniorów, osób z niepełnosprawnością oraz rodzin, które straciły swój dom.

4. W tym tygodniu:

We wtorek – wspomnienie św. Dzieci Fatimskich: Franciszka i Hiacynty

W czwartek – święto Katedry św. Piotra, Apostoła

W piątek – O godz. 18:00 Msza św. w intencjach czcicieli św. Pio

5. W przyszłą niedzielę: zbiórka do puszek na Misyjne Dzieła Pomocy „Ad gentes”.

6. Kartki do Komunii Wielkanocnej można odbierać dzisiaj po każdej Mszy św. w zakrystii. Zwrot kartek jest zewnętrznym dowodem naszej wiary i jest konieczny przy wystawianiu różnego rodzaju zaświadczeń. Kartki należy oddawać przy konfesjonale; względnie ministrantowi przy Komunii Św.

7. Informujemy Parafian, że w trzecią niedzielę Wielkiego Postu rozpoczną się Parafialne Rekolekcje Wielkopostne – nauki będą głoszone w niedzielę podczas każdej Mszy św. (początek w sobotę, 2 marca o godz. 18:00). A od poniedziałku do środy (4-6 marca) nauki głoszone będą na Mszy św. o godz. 7:00 i 18:00. Prosimy o zarezerwowanie czasu na te rekolekcje. W tych dniach odbywać się będą także rekolekcje szkolne.

8. W sobotę, 24 lutego o godz. 10:00 w kościele rektorskim Zgromadzenia Ducha Św. w Bydgoszczy rozpocznie się spotkanie zelatorów Żywego Różańca z naszej Diecezji, na które serdecznie zaprasza ks. Andrzej Marmurowicz.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in.:

– o głównej myśli tegorocznego orędzia papieża Franciszka na Wielki Post,

– o optymizmie wypływającym z chrześcijańskiej nadziei,

– oraz wiadomości z życia naszej Diecezji.

10. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli z naszej wspólnoty parafialnej:

Józef Szala

Antonina Nowaczyk

Bernard Rozniakowski

Anna Jarocka, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…