W Eucharystii Chrystus nieustannie ponawia dar z siebie uczyniony na krzyżu

1. Jak co roku II Niedziela Wielkiego Postu to Niedziela Ad Gentes Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Tradycyjnie już ofiary dziś składane do puszek przy wyjściu z kościoła przeznaczone są na wsparcie dzieł ewangelizacyjnych, edukacyjnych, medycznych i charytatywnych prowadzonych na misjach.

2. Zapraszamy na nabożeństwa Pasyjne. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki na nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dzieci o godz. 17:00, a dorosłych i młodzież po Mszy św. o godz. 18:00.

3. Wzorem lat ubiegłych uprzejmie prosimy Parafian o nie kupowanie kwiatów do Grobu Pańskiego, lecz złożenie ofiary do skarbonki wyłożonej na stoliku przed ołtarzem w celu ujednolicenia wystroju Grobu.

4. Kartki do Komunii Wielkanocnej można odbierać po każdej Mszy św. w zakrystii. Kartki oddajemy kapłanowi przy konfesjonale po spowiedzi św.; względnie ministrantowi przy Komunii Św. Kartek tych nie podrzucamy do konfesjonału i nie oddajemy na tacę.

5. W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca.

  • Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży w piątek od godz. 17:00, dla starszych podczas każdej Mszy św. W łączności z Mszą św. o godz. 18:00 w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a następnie droga krzyżowa.
  • Msza św. i nabożeństwo wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP w sobotę o godz. 12:00.
  • Kapłani poinformują chorych telefonicznie o terminie odwiedzin z posługą sakramentalną. 

6. W przyszłą niedzielę rozpoczną się Parafialne Rekolekcje Wielkopostne – nauki będą głoszone w niedzielę podczas każdej Mszy św. (początek  w sobotę, 2 marca o godz. 18:00). A od poniedziałku do środy (4-6 marca) nauki głoszone będą na Mszy św. o godz. 7:00 i 18:00. Prosimy o zarezerwowanie sobie czasu na ten szczególny czas i zachęcamy do licznego udziału w tych rekolekcjach, które pomogą nam jeszcze głębiej przeżyć okres Wielkiego Postu, a także lepiej przygotować się do radosnego obchodzenia Świąt Paschalnych. W tych dniach odbywać się będą także rekolekcje szkolne.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim”, który jest do nabycia w zakrystii jest dołączony Modlitewnik 5 minut z Bogiem na każdy dzień marca.