1. Dzisiaj w naszej Parafii rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne (nauki głoszone podczas każdej Mszy Św.). Witamy serdecznie Ojca Rekolekcjonistę i życzymy Mu by głoszone Słowo Boże trafiło do wszystkich Parafian z naszej wspólnoty, by było to owocne żniwo i pomogło nam  w przygotowaniu do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Msze Św. z nauką od poniedziałku do środy o godz. 7:00 i 18:00.

2. Dzisiaj o godz. 18:00 Msza Św. w intencji Matek i Ojców Żywego Różańca i Rycerstwa Niepokalanej, a po Eucharystii comiesięczne spotkanie.

3. Zapraszamy na nabożeństwa Pasyjne. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:00 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki na nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dzieci o godz. 17:00, a dorosłych i młodzież po Mszy św. o godz. 18:00.

4. Kartki do Komunii Wielkanocnej można odbierać po każdej Mszy św. w zakrystii.

5. Do skarbonki wyłożonej na stoliku przed ołtarzem można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego celem ujednolicenia wystroju. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać! 

6. W tym tygodniu:

W poniedziałekŚwięto św. Kazimierza Królewicza

We wtorek – o godz. 18:00 Msza Św. w intencjach Apostolstwa Dobrej Śmierci

W środę – o godz. 18:00 Msza Św. w intencji próśb i podziękowań przez wstawiennictwo Św. Józefa osób modlących się w kaplicy Wieczystej Adoracji

W czwartek – I czwartek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 18:00 nabożeństwo o święte i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

7. W przyszłą niedzielę z racji drugiej niedzieli miesiąca taca przeznaczona będzie na potrzeby naszego Sanktuarium.

8. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nowennę ku czci św. Józefa, którą odmawiać będziemy w niedzielę po Gorzkich Żalach, a w dni powszednie po różańcu o godz. 12:00.

9. W przyszłą niedzielę (10 marca) i w poniedziałek (11 marca) przeżywać będziemy w naszej Parafii wizytację kanoniczną Biskupa Bydgoskiego Krzysztofa Włodarczyka. W przyszłą niedzielę o godz. 9:30 serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian na Uroczystą Mszę Św. wizytacyjną, a w poniedziałek o godz. 10:00 na Mszę Św. w intencji chorych, podczas której zostanie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych. Natomiast w poniedziałek o godz. 18:00 Ks. Biskup udzieli młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Niech w tych ważnych dniach dla naszej Parafii nikogo nie zabraknie na wspólnej modlitwie.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W  „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in.:

– „Na drodze do prawdziwego kultu” i „Nie chodzi o mury” – rozważanie czytań mszalnych,

– „Otwórzmy się na światło Jezusa” – z nauczania papieskiego,

– oraz wiadomości z życia naszej Diecezji.

11. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyły z naszej wspólnoty parafialnej:

Krystyna Jachowicz

Maria Nowakowska – Mieczykowska

Zofia Wójt, które ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…