1. Dziś i jutro przeżywamy w naszej Parafii wizytację kanoniczną Biskupa Bydgoskiego Krzysztofa Włodarczyka. Dzisiaj o godz. 9:30 zapraszamy wszystkich Parafian na Uroczystą Mszę Św. wizytacyjną, a w poniedziałek o godz. 10:00 na Mszę Św. w intencji chorych, podczas której zostanie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych. Bardzo serdecznie prosimy znajomych, sąsiadów, aby w miarę możliwości udzielili pomocy osobom starszym i chorym w dojściu do kościoła (osoby, które przyjmą sakrament namaszczenia chorych prosimy o przygotowanie kartek z imieniem i nazwiskiem oraz adresem zamieszkania; pod chórem będzie koszyk, aby złożyć te kartki). Natomiast w poniedziałek o godz. 18:00 Ks. Biskup udzieli młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Niech w tych ważnych dniach dla naszej Parafii nikogo nie zabraknie na wspólnej modlitwie.

2. W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa wielkopostne. W każdą niedziele Wielkiego Postu rozpamiętujemy Mękę Pańską podczas Gorzkich Żali o godz. 17:00, a w piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową: o godz. 17:00 dzieci oraz po Mszy św. o godz. 18:00 młodzież i dorosłych.

3. Dzisiaj rozpoczynamy nowennę ku czci św. Józefa, którą odmawiać będziemy w niedzielę po Gorzkich Żalach, a w dni powszednie po różańcu o godz. 12:00.

4. Kartki do spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej można odbiera po każdej Mszy św. w zakrystii.      

5. Do skarbonki wyłożonej na stoliku przed ołtarzem można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego celem ujednolicenia wystroju. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!       

6. Zachęcamy i zapraszamy do trwania przed Najświętszym Sakramentem, aby uprosić łaskę dobrego przeżycia Wielkiego Postu. Przypominamy, że w kaplicy domu parafialnego trwa każdego dnia (w dzień i w nocy) całodobowa Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy także do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w ramach stałego konfesjonału od poniedziałku do piątku od godz. 17:00 do 18:00. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatni moment.

7. W sobotę – o godz. 18:00 Msza św. w intencji Ojczyzny, Kościoła, Radia Maryja i Telewizji Trwam. Po Eucharystii nabożeństwo ku czci św. Marii Goretti o przebaczeniu.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W  „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in.:

– „Dlaczego i dokąd” – zamyślenia nad Słowem Bożym,

– „Nie tylko nastolatkowie w sieci” – o tym, że nie tylko młode pokolenie jest uzależnione od mediów społecznościowych,

– oraz wiadomości z życia naszej Diecezji.

9. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli z naszej wspólnoty parafialnej:

Helena Plucińska

Władysław Kaźmierczak, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…