1. Ks. Proboszcz składa serdeczne podziękowania za pamięć, modlitwę i życzenia składane w dniu jego imienin.

2. Wszystkim Parafianom, Kapłanom, Policji, Grupom Modlitewnym, Służbie Liturgicznej, Wojownikom Maryi, młodzieży, Panu Kościelnemu i Pani Organistce za udział w drodze krzyżowej ulicami naszego osiedla składamy serdeczne podziękowania.

3. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy Świętej. Uroczysta procesja z palmami w czasie Mszy Świętej o godz. 11:00. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia.

O godz. 17:00 zapraszamy na ostatnie Gorzkie Żale z nauką pasyjną.

4. Zapraszamy do wzięcia udziału w Misterium Męki Pańskiej w fordońskiej Dolinie Śmierci. Odbędzie się ono dzisiaj w dwóch odsłonach: o godz. 16:00 i 20:00.

5. Spowiedź św. dzisiaj podczas każdej Mszy św.

W poniedziałek, wtorek i środę w godzinach 7:00 – 7:30 oraz 17:00 – 18:30.

W Wielki Piątek będzie dodatkowa okazja spowiedzi od godz. 20:00-22:00.

6. Do skarbonki wyłożonej na stoliku przed ołtarzem można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego celem ujednolicenia wystroju. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

7. Kartki do Komunii Wielkanocnej można odbierać po każdej Mszy św. w zakrystii.

8. Biuro parafialne czynne w Wielkim Tygodniu we wtorek tylko rano 8:00-9:00, a w środę tylko popołudniu 17:00-18:00. W razie konieczności (sprawy pilne jak np. pogrzeb) prosimy o kontakt telefoniczny.

9. W WIELKIM TYGODNIU przeżywać będziemy:

W WIELKI CZWARTEK – O godz. 18:00 MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ, która jest pamiątką ustanowienia sakramen­tów: Eucharystii i Kapłaństwa. Rozpoczyna ona czas Triduum Paschalnego.

Po Mszy świętej przeniesienie Pana Jezusa do miejsca przechowania i rozpoczęcie adoracji, która trwać będzie przez całą noc.

W WIELKI PIĄTEK

– O godzinie 9:00 Droga Krzyżowa dla dzieci.

– O godzinie 14:30 Godzina Miłosierdzia Bożego, na którą składa się Droga Krzyżowa i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

– O godzinie 18:00 LITURGIA NA CZEŚĆ MĘKI PAŃSKIEJ

– Po wieczornej Liturgii nastąpi przeniesienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie do ołtarza Bożego Grobu, gdzie adoracja trwać będzie przez całą noc, aż do godziny 21:00w Wielką Sobotę.

– W Wielki Piątek rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego i trwać będzie do niedzieli, która jest Świętem Miłosierdzia Bożego.

– W Wielki Piątek taca przeznaczona jest na Grób Pański w Jerozolimie.

W WIELKĄ SOBOTĘ

Święcenie wody o godzinie 7:00.

Święcenie potraw o godzinie 14:00, 14:30, 15:30, 16:00, 16:30 i 17:00.

– O godzinie 15:00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

– O godzinie 21:00 WIGILIA PASCHALNA, na którą przynosimy świece.

W Wielki Piątek, a jeżeli to możliwe i w Wielką Sobotę, aż do Wigilii Paschalnej należy zachować post paschalny, czyli wstrzymanie się od pokarmów mięsnych i post ilościowy, aby z podniosłym i otwartym sercem przystąpić do radości Niedzieli Zmartwychwstania.

10. Informujemy, że Kaplica Wieczystej Adoracji w domu parafialnym będzie zamknięta w czasie Triduum Paschalnego. Zapraszamy w tym czasie do adoracji i modlitwy w kościele. Zamknięcie nastąpi w  Wielki Czwartek o godz. 17:30, a otwarcie po sobotniej Wigilii Paschalnej.

11. W Wielkanoc oraz w Poniedziałek Wielkanocny Msze święte jak w każdą niedzielę (6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30 i 18:00).

– W Wielkanoc przed Mszą świętą o godzinie 6:30procesja z figurą Chrystusa Zmartwychwstałego.                   

– W II Dzień Świąt taca przeznaczona będzie na uczelnie katolickie.

12. W dniach od 7 do 13 lipca organizujemy pielgrzymkę do Królowej Pokoju, Matki Bożej w Medjugorie. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń. Zapisy u ks. Sławomira.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in.:

– „Symbol męczeństwa, symbol zwycięstwa” – wprowadzenie w wydarzenia Wielkiego Tygodnia,

– „Jerozolima nie jest skansenem” – o miejscach związanych z życiem Jezusa Chrystusa,

– oraz wiadomości z życia naszej Diecezji.

14. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli z naszej wspólnoty parafialnej:

Erwin Woźniak

Alicja Wiśniewska

Jerzy Przybylski

Bernard Tuczkowski, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…