Chrystus Zmartwychwstał – Alleluja !!!
Prawdziwie Zmartwychwstał – Alleluja !!!

1. Drodzy Parafianie i Goście

Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełniło radością nie tylko kobiety przybyłe do grobu i Apostołów, lecz także wszystkich, do których dotarła wiadomość o nim. Po misterium Świętego Triduum, po opuszczeniu, wyszydzeniu, cierpieniu i śmierci nastaje nowy czas nadziei. Z perspektywy zmartwychwstania życie człowieka wygląda inaczej. Nauczmy się tak na nie patrzeć.

Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania. Jezus żyje! Dzielmy się tą radością z najbliższymi i ze wszystkimi, których Pan z nami spotka. Pokoju serca, radości rozpromieniającej każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie – z całego serca wam życzymy.

Wasi Duszpasterze

2. Serdeczne podziękowania składamy Liturgicznej Służbie Ołtarza uczestniczącej w obchodach Triduum Paschalnego, Pani Organistce i naszemu chórowi, Panom Kościelnym, osobom, które przygotowały Ciemnicę i budowały Grób Pański, Grupom Modlitewnym oraz Wszystkim Wiernym, którzy modlili się z nami w świątyni lub łączyli się z nami duchowo poprzez transmisje internetowe i tym, którzy w  jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tych wielkich Dni. Niech Zmartwychwstały spotka was na drodze waszego życia jak uczniów idących do Emaus.

3. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w liturgii została rozszerzona o oktawę. Jutro poniedziałek w oktawie Wielkanocy – drugi dzień naszego świętowania. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na katolickie uczelnie. Za wszystkiego ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

  • W czwartek nabożeństwo o święte i liczne powołania w łączności z Mszą Św. o godz. 18:00.
  • W piątek nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w łączności z Mszą Św. o godz. 18:00.
  • W sobotę zapraszamy o godz. 12:00 na Mszę Św. z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu NMP.
  • Kapłani poinformują chorych telefonicznie o terminie odwiedzin z posługą sakramentalną.

5. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W Wielki Piątek rozpoczęliśmy Nowennę do Miłosierdzia Bożego, która trwać będzie przez cały okres oktawy Wielkanocy tj. do soboty. Nowennę wspólnie odmawiać będziemy o godz. 15:00 w kaplicy domu parafialnego.

7. Najbliższa niedziela będzie drugą niedzielą wielkanocną, czyli Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Przed kościołem w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na diecezjalną Caritas. Zapraszamy Parafian na godz. 12:30 na uroczystą Eucharystię w intencji czcicieli Miłosierdzia Bożego. Podczas Mszy św. poświęcone zostaną przyniesione przez wiernych obrazy „Jezu Ufam Tobie”. Po Eucharystii będzie możliwość uczczenia relikwii Św. Jana Pawła II, Św. S. Faustyny i bł. ks. Michała Sopoćki.

8. wolne intencje mszalne w kwietniu w godzinach rannych. Przypominamy o regulowaniu zarezerwowanych intencji co najmniej 2 tygodnie przed terminem; w przypadku nieuregulowania intencja zostanie przekazana innej osobie. Serdecznie zapraszamy w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej (we wtorki i w czwartki 8:00-9:00, a w środy i piątki 17:00-18:00).

9. W dniach od 7 do 13 lipca organizujemy pielgrzymkę do Królowej Pokoju, Matki Bożej w Medjugorie. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń. Zapisy u ks. Sławomira.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W świątecznym numerze „Przewodnika Katolickiego” dołączony jest dodatek „5 minut z Bogiem”.

11. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli z naszej wspólnoty parafialnej:

Wojciech Małek

Jerzy Leczkowski

Teresa Makowska, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…