1. Obchodzimy dziś 2. Niedzielę Wielkanocy, zwaną Niedzielą Miłosierdzia. O godz. 12:30 Msza św. w intencji Czcicieli Miłosierdzia Bożego. Podczas Mszy św. poświęcone zostaną przyniesione przez wiernych obrazy „Jezu Ufam Tobie”. Po Eucharystii będzie możliwość uczczenia relikwii Św. Jana Pawła II, Św. S. Faustyny i Bł. ks. Michała Sopoćki. Zachęcamy, by przy okazji Święta Miłosierdzia sięgnąć do „Dzienniczka” św. Siostry Faustyny. W „Dzienniczku” odnajdujemy słowa nadziei nawet dla największych grzeszników i osób życiowo pogubionych. To przesłanie jest aktualne na dzisiejsze czasy.

2. Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą. Ofiary składane dzisiaj do puszek są przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.

3. Dzisiaj o godz. 18:00 Msza Św. w intencji Matek i Ojców Żywego Różańca i Rycerstwa Niepokalanej, a po Eucharystii comiesięczne spotkanie.

4. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Biblijną. Taca za tydzień z racji drugiej niedzieli miesiąca przeznaczona będzie na potrzeby naszego Sanktuarium.

5. W poniedziałek przeżywać będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (przeniesioną w tym roku z racji Wielkiego Tygodnia aż po zakończeniu Oktawy Wielkanocy). Podczas Mszy Św. o godz. 18:00 będzie możliwość przystąpienia do Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in.:

– o istocie miłosierdzia,

– o trudnościach w społecznej komunikacji, rozmowach na niełatwe tematy i wypracowanym kompromisie,

– oraz wiadomości z życia naszej Diecezji.