1. Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny, który przeżywamy pod hasłem: „Powołani do wspólnoty – Komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana.

2. Przypada dzisiaj także druga niedziela miesiąca, dlatego składka przeznaczona jest na potrzeby naszego Sanktuarium. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

3. We wtorek o godz. 18:00 Msza Św. w intencji Kościoła, Ojczyzny, Radia Maryja i Telewizji Trwam, a po Eucharystii nabożeństwo ku czci Św. Marii Goretti o przebaczeniu.

4. W najbliższą niedzielę przypada czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Będziemy obchodzić ją po raz kolejny jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania.

5. Przypominamy, że próby dla dzieci klas III przed przyjęciem I Komunii Św. odbędą się w sobotę 20 kwietnia oraz 27 kwietnia. Uroczystość I Komunii Św. odbędzie się 5 maja w dwóch grupach: godz. 10:30 i 12:30. Rocznica I Komunii Św. 12 maja o godz. 11:00.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” przeczymy m.in. artykuły:

– „Odwaga świadectwa” i Żyję, by świadczyć” – zamyślenia nad Słowem Bożym,

– „Uwierzyć w nastoletnią depresję” – o tym, czy depresję można pomylić z lenistwem oraz jakie zachowania powinny rodziców zaniepokoić,

– oraz wiadomości z życia naszej Diecezji.

7. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli z naszej wspólnoty parafialnej:

Jacek Rutkowski

Jan Batkowski, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…